Policjanci z Chorzowa dostali nowe radiowozy. To dwa nieoznakowane pojazdy

Policjanci z Chorzowa mają nowe radiowozy - dwa nieoznakowane pojazdy Hyundai i30. W poniedziałek, 9 stycznia 2023 r., prezydent miasta przekazał kluczyki do nowych wozów komendantowi miejskiemu.

fot. UM Chorzów
Chorzów nowe radiowozy

Nowe samochody, które zasiliły flotę chorzowskiej policji można już zobaczyć na ulicach miasta. W poniedziałek, 9 stycznia 2023 r., prezydent Andrzej Kotala symboliczne przekazał kluczyki do radiowozów na ręce Komendanta Miejskiego Policji, mł. insp. Grzegorza Matuszka.

- Współpraca samorządu i policji trwa w naszym mieście od wielu lat. Zawsze staraliśmy się wspierać mundurowych przy okazji różnego rodzaju inwestycji - tak jak robimy to dziś. Mam nadzieję, że nowe radiowozy będą dobrze służyły policjantom, a to przełoży się na większe bezpieczeństwo w mieście – podkreślił prezydent Kotala.

Każdy z nowych radiowozów kosztował 120 tys. zł

Nowe radiowozy to pojazdy nieoznakowane, więc na co na co dzień będą z nich korzystać głównie policjanci z pionu kryminalnego.

- Ten zakup był w naszej komendzie bardzo potrzebny. Jestem pewien, że będą przez nas bardzo intensywnie wykorzystywane – zaznaczył komendant Matuszek.

Każdy z nowych radiowozów kosztował 120 tys. zł, a ich zakup sfinansowały po połowie Urząd Miasta Chorzów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Poszukiwania Artura Kołodziejczyka

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa nadal poszukują Artura Kołodziejczyka

Autor: Redakcja

09/01/2023

Samoobrona

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa organizują bezpłatny kurs samoobrony

Autor: Redakcja

09/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon