Chorzów zagra w filmie. Będą drogowe utrudnienia

Część Cwajki w Chorzowie na półtora miesiąca zamieni się w plan filmowy. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów.

W plan zdjęciowy do filmu (w MZUiM nie informują o jaki film chodzi) zamieni się część ul. 23 Czerwca (odcinek między ul. Wileńską i ll. Mickiewicza) oraz pl. Mickiewicza (odcinek między ul. Wileńską i ul. Stalmacha). W związku z tym od 2 kwietnia do 17 maja 2024 r. będą tam wprowadzone zmiany w organizacji ruchu:

ETAP 1 – przygotowanie scenografii:

  • w ciągu ul. 23 Czerwca (odcinek między ul. Wileńską i pl. Mickiewicza) i pl. Mickiewicza (odcinek między ul. Wileńską i ul. Stalmacha) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Mieszkańcom i najemcom lokali położonych w budynkach przy ul. 23 Czerwca 4-15 oraz pl. Mickiewicza 1-4, zapewniona zostanie przez filmowców możliwość całodobowego postoju pojazdów na parkingu położonym przy ul. Miechowickiej 7. Miejsce to zostanie oznakowane (znak D-18 z tabliczką „Parking dla mieszkańców i najemców lokali w budynkach przy ul. 23 Czerwca 4-15 oraz pl. Mickiewicza 1-4”)
  • wyłączony z ruchu pieszych zostanie chodnik sąsiadujący z budynkami przy ul. 23 Czerwca 7, 9, 11, 13 i 15
  • możliwe będzie krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu pojazdów i pieszych na ww. odcinkach ulic
  • prace prowadzone będą pod nadzorem osób kierujących ruchem

ETAP 2 – realizacja zdjęć (w dniach 15.04-10.05):

  • utrzymana zostanie organizacja ruchu wprowadzona na czas przygotowania scenografii
  • w czasie realizacji zdjęć ww. ulice będą zamykane. Ruch pojazdów i pieszych nadzorowany będzie przez osoby kierujące ruchem,
  • zamknięty również zostanie wjazd na ulicę Barską z kierunku ul. 23 Czerwca. Celem utrzymania dojazdu do posesji w ciągu ul. Barskiej: w jej ciągu wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów, umożliwiony zostanie wjazd na ulicę Barską z kierunku ul. Stalmacha

ETAP 3 – demontaż scenografii:

  • obowiązywać będzie organizacja ruchu wprowadzona na czas jej przygotowania

Kierowcy oraz piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania zabezpieczającego plan zdjęciowy.

Chorzów. Skrzyżowanie ul. Strzelców Bytomskich i Truchana

Może Cię zainteresować:

Koniec drogowej inwestycji w centrum Chorzowa. Powstał m.in. nowy odcinek ulicy

Autor: Maciej Poloczek

28/03/2024

Chorzow ulica katowicka

Może Cię zainteresować:

Rusza kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie dodatkowe zwężenie jezdni

Autor: Maciej Poloczek

25/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon