Wymiana puzzli w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Układanie puzzli to ponadczasowa rozrywka, ale gdy brakuje nowych „obrazkowych” wyzwań może się znudzić. W Chorzowie zorganizowano więc wymianę puzzli.

Wymiana puzzli w CIM Chorzów

Choć dziś puzzle służą rozrywce, to pierwotnie układanki służyły nauce. Pierwsze puzzle powstały w XVIII wieku w Anglii. Ich twórcą był londyński kartograf John Spilsbury. W celu ułatwienia nauki geografii naklejał drukowane mapy na cienkie deski z mahoniu i rozcinał całość wzdłuż granic państw. Ta forma pomocy naukowych rozprzestrzeniła się w całej Anglii i była stosowana także do nauczania innych przedmiotów. Do zapewnienia sobie rozrywki układanki zaczęto wykorzystywać w XIX wieku.

Wymiana puzzli w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Wybór puzzli jest ogromny, można też zamówić spersonalizowane układanki wykonane ze zdjęcia. Osoby, którym brakuje nowych „obrazkowych” wyzwań, mogą je znaleźć w Chorzowie. W sobotę, 30 grudnia 2023 r., od godziny 9.00 do 13.00 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 odbędzie się wymiana puzzli.

Zasady udziału w wymianie puzzli:

  • Przynoszenie puzzli: każdy uczestnik może przynieść swoje puzzle do wymiany. Puzzle powinny być kompletnymi zestawami.
  • Czas wymiany: wymiana będzie odbywać się na zasadzie równości. Każdy uczestnik, który przyniósł własne puzzle, będzie mógł wybrać jedne z dostępnych, z zachowaniem równości liczby elementów.
  • Stan puzzli: upewnij się, że zestaw, który chcesz wymienić jest kompletny, bez brakujących elementów. Prosimy o przynoszenie puzzli w dobrym stanie.
  • Szacunek dla innych uczestników: prosimy o wzajemny szacunek i wybieranie puzzli, które zainteresują innych uczestników w takim samym stopniu, jak nas samych.
  • Dodatkowe wskazówki: jeśli przynosisz swoje puzzle w nieoryginalnym pudełku, upewnij się, że są one starannie zapakowane. Dodatkowo, możesz napisać krótki opis lub nazwę puzzli na opakowaniu, aby ułatwić innym wybór.
  • Uwaga: organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy wymiany puzzli w przypadku puzzli uszkodzonych, niekompletnych lub niezgodnych z zasadami wydarzenia.
Świąteczna zbiórka na pomoc dzieciom z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Świąteczna zbiórka na pomoc dzieciom z Chorzowa. To podopieczni Domu Aniołów Stróżów

Autor: Maciej Poloczek

13/12/2023

Ruszyły zapisy na IX Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

32. Finał WOŚP. Ruszyły zapisy na IX Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

Autor: Redakcja

11/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon