Świąteczna zbiórka na pomoc dzieciom z Chorzowa. To podopieczni Domu Aniołów Stróżów

Dom Aniołów Stróżów od blisko trzydziestu lat otacza opieką potrzebujące dzieci. Co roku organizuje też dla nich Wigilie, od kilku lat także w Chorzowie Batorym. Stowarzyszenie rozpoczęło świąteczną zbiórkę. - Każda złotówka pozwala zbliżyć się do celu jakim jest zorganizowanie świątecznych spotkań i zapewnienie dzieciom stałej opieki oraz specjalistycznego wsparcia, którego potrzebują - podkreśla Monika Bajka z Aniołów.

Świąteczna zbiórka na pomoc dzieciom z Chorzowa

W Domu Aniołów Stróżów podkreślają, że choć grudzień to czas, kiedy wszyscy mówią o magii świąt, rodzinnej atmosferze i wymarzonych prezentach, to niestety w Chorzowie nie każde dziecko odlicza dni do Gwiazdki.

- Wiele dzieci na Śląsku mierzy się z dorosłymi problemami, które są dla nich zbyt ciężkie do udźwignięcia. Pod skrzydła naszego stowarzyszenia trafiają maluchy i nastolatki, które potrzebują wsparcia dorosłych. W anielskich drugich domach otrzymują ciepłe posiłki pomoc w nauce, uczą się jak rozwiązywać konflikty i nawiązywać przyjaźnie - Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów.

Jak pomóc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów?

Stowarzyszenie zapewnia także wsparcie psychologiczne, a niejednokrotnie pomocą obejmuje całe rodziny. Świąteczny czas to moment, kiedy Dom Aniołów Stróżów zbiera fundusze na codzienną pomoc dzieciom oraz na organizację Wigilii dla prawie 600 dzieci. Wystarczy wejść na stronę anioly24.pl/wigilia/ i przekazać darowiznę.

- Każda złotówka pozwala zbliżyć się do celu jakim jest zorganizowanie świątecznych spotkań i zapewnienie dzieciom stałej opieki oraz specjalistycznego wsparcia, którego potrzebują - podkreśla Monika Bajka z Aniołów.

Stowarzyszenie jak co roku zorganizuje święta dla swoich podopiecznych w trzech placówkach, które pełnią funkcję drugich domów. Odbędą się także tzw. wigilie uliczne dla dzieci z anielskich placówek podwórkowych. - Razem z dziećmi będziemy piec pierniczki, dekorować choinkę i przygotowywać wigilijne potrawy. Wierzymy głęboko, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe święta - dodaje prezeska stowarzyszenia.

Oprócz przekazania darowizny można także wesprzeć dzieci kupując prezenty w anielskim sklepiku online sklepik.anioly24.pl. - Na naszej stronie znajdą Państwo m.in. piękne kubki i biżuterię oraz wyjątkowy kalendarz pełen dziecięcych marzeń. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom - podkreśla Monika Bajka.

Do 24 grudnia 2023 r. Dom Aniołów Stróżów będzie organizował także akcje charytatywne, m.in. sprzedaż pierniczków w chorzowskich lokalach usługowych, loterię w Silesia City Center i aukcję w Radio Katowice.

- Wiemy, że chorzowianie mają wielkie serca i mamy nadzieję, że w tym roku również podzielą się świąteczną magią z dziećmi, które tak bardzo jej potrzebują - mówi prezeska stowarzyszenia.

Anielski Klub Rozwoju Dzieci i Młodzieży w Chorzowie Batorym

Od 2015 roku w MDK Batory, przy ul. Stefana Batorego 6 w Chorzowie, działa Anielski Klub Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, które mają problemy rodzinne, z nauką, kontrolowaniem emocji (zwłaszcza gniewu), nawiązywaniem relacji z innymi dziećmi i dorosłymi. Działa tam także Centrum Wspierania Rodzin oraz placówka wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej.

Karma Wraca Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Karma Wraca. Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie

Autor: Redakcja

12/12/2023

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Może Cię zainteresować:

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023. Program wydarzenia

Autor: Redakcja

17/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon