Bezpłatne badania dla dzieci na Stadionie Śląskim. Dotyczą wad postawy i otyłości

Stadion Śląski realizuje pilotażowy projekt „Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży”. To cykl bezpłatnych badań, które mają na celu wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości oraz podjęcie odpowiednich kroków.

fot. pexels.com
Bezpłatne badania dla dzieci na Stadionie Śląskim

Projekt na Stadionie Śląskim będzie realizowany przez Akademickie Centrum Medyczne AWF Katowice. Wykwalifikowany personel przeprowadzi przy pomocy specjalistycznego sprzętu kompleksowe badania w zakresie indeksu masy ciała (BMI) oraz ocenę postawy.

Kto może wziąć udział w badaniach?

Badania są bezpłatne i skierowane są do dzieci i młodzieży z województwa śląskiego w wieku od 7 do 12 lat, zarówno dla grup zorganizowanych, jak pojedynczych osób. W ramach projektu uczestnicy:

  • skorzystają z kompleksowej analizy indeksu masy ciała (BMI)
  • poddadzą się diagnostyce postawy i jej zaburzeń
  • uzyskają kompleksowe wyniki pomiarów oraz wskazania dotyczące podjęcia dalszych kroków
  • osoby dotknięte największymi zaburzeniami otrzymają dostęp do bezpłatnych konsultacji (endokrynolog, dietetyk, fizjoterapeuta, ortopeda)
  • osoby wymagające długoterminowego leczenia zostaną przekierowane do dedykowanych placówek w ramach NFZ, które współpracować będą z realizatorem badań

Jak się zgłosić na badania?

Badania będą przeprowadzane na Stadionie Śląskim do końca roku. Pierwsze odbędą się 23 lutego 2024 r., a kolejne terminy będą przez organizatora podawane na bieżąco. Grupy zorganizowane (minimum 20 osób) mogą się zgłaszać mailowo na adres: imprezy@stadionslaski.pl Osoby indywidualne przez formularz na stronie stadionslaski.pl. Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą uzupełnioną i podpisaną zgodę opiekuna na udział w badaniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Nowy sprzęt w chorzowskim szpitalu

Może Cię zainteresować:

Nowy sprzęt w chorzowskim szpitalu. „To Mercedes Mercedesów”

Autor: Maciej Poloczek

13/02/2024

Chorzów wodny plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Będzie wodny plac zabaw w Chorzowie Batorym. Podpisano umowę na budowę

Autor: Maciej Poloczek

13/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon