Będzie mecz, będą utrudnienia. W sobotę Wielkie Derby Śląska

W najbliższą sobotę, 16 marca 2024 r., odbędą się Wielkie Derby Śląska. Ruch Chorzów podejmie na Stadionie Śląskim zespół Górnika Zabrze. - Przemieszczanie się kibiców obu drużyn spowoduje utrudnienia w ruchu kołowym – informują policjanci. W okolicy stadionu wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu.

fot. Ruch Chorzów
Ruch chorzow stadion slaski

Mecz Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze rozpocznie się o godz. 17.30, ale pierwsze zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzone już o godz. 13.00 i – jak informują policjanci – potrwają do zakończenia sportowej imprezy:

  • Ulica Parkowa — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od 13.00 do zakończenia imprezy.
  • W zależności od sytuacji drogowej, policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu pasa do skrętu w lewo z ulicy Katowickiej w Parkową (kierunek Bytom-Katowice).
  • W zależności od natężenia ruchu pieszych, policjanci mogą całkowicie zamknąć ulicę Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ulicę Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulicy Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.
  • Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w Chorzowie w rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowej oraz w Katowicach w rejonie ulicy Złotej już od 14.00.

- Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń, wydawanych przez uprawnione osoby – dodają w chorzowskiej komendzie policji.

W związku z derbowym meczem na Stadionie Śląskim wprowadzony zostanie także tymczasowy rozkład jazdy linii tramwajowej nr 0, uwzględniający częstsze kursowanie tramwajów na czas tego spotkania. ZTM zastrzega przy tym, że z uwagi na dynamiczny charakter wydarzenia, na wniosek policji mogą zostać wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, przekładające się np. na rozkłady jazdy, czy zmiany tras linii autobusowych i tramwajowych.

Chorzow akcja trzezwosc

Może Cię zainteresować:

Policyjna akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów pijani za kółkiem

Autor: Maciej Poloczek

12/03/2024

Dachowanie w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dachowanie w Chorzowie. Zawiniła nieostrożność kierowcy

Autor: Redakcja

08/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon