Zniszczył donicę za 4 tys. zł przy Planetarium Śląskim. Szuka go chorzowska policja

Policjanci z Chorzowa poszukują mężczyzny, który wyładował swoje frustracje na betonowej donicy. Stała przy Planetarium Śląskim w Parku Śląski i była warta 4 tys. zł! Wizerunek wandala zarejestrowały kamery monitoringu. Opublikowała go policja, a mundurowi proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości wandala.

Jak informują mundurowi z Chorzowa do zdarzenia doszło 6 stycznia 2023 r. w godzinach nocnych. Mężczyzna, którego wiek określono na około 25-35 lat, zniszczył donicę znajdującą się w pobliżu Planetarium Śląskiego w Parku Śląskim. Donica nie była tania – jej koszt to 4 tys. zł.

- Wandal po tym, jak rozbił element infrastruktury, wyszedł z parku w kierunku wieży telewizyjnej. Następnie skierował się w stronę centrum Siemianowic Śląskich – mówi mł. asp. Karol Kolaczek z chorzowskiej policji.

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości wandala. Jeżeli ktoś rozpoznaje osobę ze zdjęcia może się skontaktować z policjantami z II komisariatu w Chorzowie, pod nr tel. 47 85 45 610, lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl. Wszystkim, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat osób ze zdjęć, gwarantowana jest anonimowość.

Chorzów. Poszukiwany wandal.
Chorzów. Poszukiwany wandal.
Neil Armstrong

Może Cię zainteresować:

Księżycowy skafander w Planetarium Śląskim. Nosił taki Neil Armstrong

Autor: Maciej Poloczek

17/01/2023

Policja 112

Może Cię zainteresować:

Chorzowianinowi grozi dożywocie. Usiłowanie zabójstwa to tylko jeden z zarzutów

Autor: Maciej Poloczek

31/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon