Zmiany w Parku Śląskim. Zakończono rewitalizację kolejnego miejsca

Choć sama Hala Wystaw „Kapelusz” w Parku Śląskim nadal czeka na modernizację, to zmieniło się jej otoczenie. Zostały tam m.in. odnowione alejki i powstało boisko do gry w bule.

W Parku Śląskim realizowane są duże inwestycje, takie jak odbudowa drugiego etapu kolejki „Elka” czy modernizacja Kanału Regatowego. Wkrótce ruszy też budowa nowej „Nowej Fali”. Prowadzone są jednak także mniej spektakularne prace, takie jak rewitalizacja otoczenia Hali Wystaw „Kapelusz”, która właśnie się zakończyła.

W Parku Śląski powstało boisko do gry w bule

Jak informują w Parku Śląskim są nowe alejki spacerowe przy ścianach mozaikowych i samym „Kapeluszu”. Zmodernizowany został budynek „Bratka” – zyskał nową elewację, obiekt podłączono do nowego osadnika i wymieniono tam instalację elektryczną. Przy „Bratku” powstało także ogólnodostępne boisko do gry w bule, a w pobliżu wyremontowano murki i schody.

- Otoczenie Hali „Kapelusz” dzięki modernizacji przeprowadzonej na tak szeroką skalę zmieniło się nie do poznania, to zupełnie nowa jakość. Park Śląski zyskał nową przestrzeń, na której można organizować wydarzenia plenerowe skupiające uwagę tysięcy mieszkańców aglomeracji Najlepszym przykładem jest cykliczny Kiermasz Kwiatowy, który zadomowił się właśnie w tym miejscu – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Koszt drugiego etapu rewitalizacji otoczenia Hali Wystaw „Kapelusz” wyniósł nieco ponad 800 tys. zł.

Obecna "Fala"

Może Cię zainteresować:

Podpisano umowę na budowę "Nowej Fali". Kąpielisko ma być gotowe w 2024 roku

Autor: Redakcja

06/03/2023

W chorzowskim zoo powstanie nowa lwiarnia

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja w śląskim zoo. Powstanie nowa lwiarnia

Autor: Maciej Poloczek

16/03/2023

Stadion Śląski za dawnych lat 06

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski na zdjęciach sprzed lat

Autor: Redakcja

02/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon