Zmiana terminu prac przy wiadukcie w Chorzowie Batorym

Kolejne prace na wiadukcie kolejowym nad ul. Szpitalną w Chorzowie Batorym odbędą się później niż planowano – informują w Urzędzie Miasta Chorzów.

Zmiana terminu prac przy wiadukcie w Chorzowie Batorym

Przypomnijmy, że prace na wiadukcie związane są z montażem ekranów akustycznych wzdłuż torowiska kolejowego od stacji Chorzów Batory do stacji Chorzów Miasto. To jeden z elementów przebudowy linii kolejowej nr 131.

Pierwsze prace związane przeprowadzono 15 i 16 kwietnia 2023 r., a kolejny etap planowano na 22 i 23 kwietnia 2023 r. Został on jednak przesunięty i prace zostaną wykonane tydzień później – w sobotę, 29 kwietnia 2023 r. Na ul. Szpitalnej, pod wiaduktem, zmieniona zostanie wtedy organizacja ruchu.

- W czasie jej obowiązywania konieczne będzie wyłączenie z ruchu pojazdów pasa ruchu prowadzącego w kierunku ul. Stalowej, dlatego pojazdy poruszające się z kierunku ulicy Armii Krajowej będą mogły korzystać z pasa środkowego. Ruch pojazdów w kierunku przeciwnym odbywać się będzie prawym pasem ruchu – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Montaż ekranów akustycznych przewiduje decyzja środowiskowa dla przebudowy linii kolejowej nr 131, wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach. Ich lokalizacja wynika z przeprowadzonych pomiarów hałasu.

Chorzów Batory Wiadukt nad ul Szpitalną

Może Cię zainteresować:

Będą korki w Chorzowie Batorym. Ruszają prace przy wiadukcie kolejowym

Autor: Maciej Poloczek

12/04/2023

Postęp prac przy przebudowanie linii kolejowej 131

Może Cię zainteresować:

Nowy wiadukt, przystanek i przejście dla pieszych. Postępy prac na linii kolejowej 131 w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon