Będą korki w Chorzowie Batorym. Ruszają prace przy wiadukcie kolejowym

W najbliższą sobotę, 15 kwietnia 2022 r., rozpocznie się montaż instalacji zabezpieczającej wiadukt kolejowy nad ul. Szpitalną w Chorzowie Batorym – informują w Urzędzie Miasta Chorzów. To pierwsze prace związane z montowaniem ekranów akustycznych wzdłuż linii kolejowej.

fot. UM Chorzów
Chorzów Batory Wiadukt nad ul Szpitalną

W Chorzowie trwa wielka kolejowa inwestycja spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. To przebudowa linii kolejowej nr 131 (ten etap obejmuje odcinek Chorzów Batory – Nakło Śląskie). Prace rozpoczęły się w marcu 2022 r. W ramach tej inwestycji w Chorzowie m.in. przebudowane zostaną dwie stacje: Chorzów Miasto i Chorzów Stary oraz powstanie nowy przystanek kolejowy Chorzów Uniwersytet.

Wzdłuż linii kolejowej powstaną ekrany akustyczne

Jak informuje Katarzyna Głowacka, z biura prasowego PKP PLK, na odcinku od stacji Chorzów Batory w stronę stacji Chorzów Miasto powstaną także ekrany akustyczne. Przewiduje to decyzja środowiskowa dla przebudowy linii kolejowej nr 131, wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach. Oznacza to m.in. prace na wiadukcie nad ul. Szpitalną w Chorzowie Batorym i utrudnienia dla kierowców.

- Lokalizacja ekranów akustycznych wynika z wcześniejszych pomiarów hałasu. Prace wykonywane na wiadukcie przy ul. Szpitalnej będą związane wyłącznie z zabudową ekranów akustycznych i są przewidziane do połowy czerwca 2023 roku – dodaje Katarzyna Głowacka.

Utrudnienia dla kierowców na ul. Szpitalnej w Chorzowie Batorym

Prace rozpoczną się w najbliższy weekend. W pierwszym etapie - 15 i 16 kwietnia 2023 r. - konieczne będzie wyłączenie z ruchu pojazdów prawego pasa ruchu ul. Szpitalnej, prowadzącego w kierunku ul. Armii Krajowej – informują w chorzowskim Urzędzie Miasta.

Drugi etap prac przewidziano na kolejny weekend – 22 i 23 kwietnia 2023 r. Wtedy wyłączony zostanie pas ruchu w kierunku ul. Stalowej, a samochody poruszające się z kierunku ul. Armii Krajowej będą korzystać ze środowego pasa. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku będzie się odbywać prawym pasem.

Postęp prac przy przebudowanie linii kolejowej 131

Może Cię zainteresować:

Nowy wiadukt, przystanek i przejście dla pieszych. Postępy prac na linii kolejowej 131 w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/11/2022

Chorzów Batory stacja kolejowa

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa linii kolejowej. W Chorzowie będzie nowy przystanek

Autor: Maciej Poloczek

09/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon