Zlikwidowano wytwórnię fałszywych pieniędzy działającą w Chorzowie

Kryminalni z Chorzowa zlikwidowali wytwórnię fałszywych pieniędzy, która działała na terenie miasta. Zatrzymani fałszerze specjalizowali się w pięćdziesięciozłotówkach, którymi płacili w miejscowych sklepach. Teraz mogą trafić za kraty nawet na 25 lat.

Policyjne dochodzenie rozpoczęło się od zgłoszeń z kilku chorzowskich sklepów. Ich właściciele w utargu znajdowali podrobione banknoty o nominale 50 zł. Stworzono więc grupę operacyjną złożoną z najlepszych kryminalnych z Chorzowa, którzy zajęli się identyfikacją osoby, która wprowadziła fałszywki do obiegu i ustaleniem miejsca ich produkcji.

Zatrzymano trzy osoby w wieku od 18 do 49 lat

- Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni z komendy wytypowali mieszkanie na terenie Chorzowa, w którym prawdopodobnie miał funkcjonować ośrodek fałszerski. Rano stróże prawa weszli do lokalu, w którym zastano trzy osoby w wieku od 18 do 49 lat. Chwilę później okazało się, że był to właściwy trop – relacjonują policjanci.

Podczas przeszukania mieszkania odkryto małą firmę poligraficzną, w której produkowano fałszywe banknoty. Zabezpieczono sprzęt komputerowy, drukarkę, papier do produkcji banknotów oraz 25 sztuk gotowych, fałszywych pięćdziesięciozłotówek. Trzy zatrzymane osoby trafiły już do policyjnego aresztu. Teraz ustalane są ich role w przestępczym procederze, później staną przed sądem. Grozi im do 25 lat więzienia.

Chorzów Poszukiwany złodziej

Może Cię zainteresować:

Ukradł alkohol w Chorzowie. Poszukuje go policja

Autor: Redakcja

22/11/2022

Chorzów Zatrzymano kradzionego Mercedesa

Może Cię zainteresować:

Skradziony luksusowy Mercedes i... narkotyki. Przestępcy wpadli w Chorzowie

Autor: Redakcja

21/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon