Zgłoszono ponad 100 projektów do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Teraz weryfikacja, a głosowanie we wrześniu

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. W tym roku mieszkańcy miasta złożyli 106 projektów.

fot. Maciej Poloczek
Zgłoszono ponad 100 projektów do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa Teraz weryfikacja a głosowanie we wrześniu

Pula 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa wynosi 4,1 mln zł i został on podzielony na cztery kategorie. Najwięcej środków przeznaczono na projekty inwestycyjne – 3 mln zł, kolejne są projekty zielone - 600 tys. zł, później społeczne – 400 tys. zł i w kategorii małe projekty „bez barier”, którą wprowadzono w budżecie po raz pierwszy – 100 tys. zł. W ubiegłym roku były tylko dwie kategorie projektów – inwestycyjne i społeczne, a pula wynosiła 3,9 mln zł.

Do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa wpłynęło więcej wniosków niż rok temu

Projekty do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przyjmowane były od 16 czerwca do 16 lipca. Każdy mieszkaniec Chorzowa mógł złożyć dowolną liczbę wniosków, ale każdy z nich musiał mieć poparcie co najmniej pięciu innych osób. Zainteresowanie mieszkańców jest duże, bo wpłynęło 106 wniosków. Rok temu było ich 72.

- Teraz czas na weryfikację projektów, która potrwa do 28 sierpnia. Dzień później zostanie ogłoszona lista wszystkich (także tych niezakwalifikowanych) wniosków – informują w chorzowskim Urzędzie Miasta.

Po ogłoszeniu listy projektów będzie czas na zgłaszanie odwołań – od 30 sierpnia do 1 września. Lista projektów poddanych pod głosowanie mieszkańców zostanie ogłoszono 11 września i tego dnia rozpocznie się głosowanie. Wyniki mają zostać ogłoszone 27 września.

Chorzów Skatepark w Maciejkowicach

Może Cię zainteresować:

Nowy skatepark w Chorzowie. To inwestycja z budżetu obywatelskiego

Autor: Redakcja

05/12/2022

Chorzów rynek gmach Urzędu Miasta

Może Cię zainteresować:

Wyniki głosowania w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

28/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon