Nowy skatepark w Chorzowie. To inwestycja z budżetu obywatelskiego

W Chorzowie działa już nowy skatepark. Powstał przy ul. Społecznej w Maciejkowicach, jako inwestycja z Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

Projekt budowy skateparku przy ul. Słonecznej w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa zgłosił Rafał Redzimski z Rady Osiedla Maciejkowice. Wniosek zdobył ponad 2 tys. punktów i inwestycja została już zrealizowana.

- Od pierwszego dnia skatepark cieszy się sporym zainteresowaniem naszych najmłodszych mieszkańców, co niezwykle nas cieszy! Kolejny raz trafiliśmy z projektem! Boisko ze sztuczna nawierzchnią, które sąsiaduje ze skateparkiem zostało zrewitalizowane także w oparciu o środki z Budżetu Obywatelskiego! Od czasu rewitalizacji dostało drugie życie! - podała Rada Osiedla Maciejkowice w mediach społecznościowych.

Jest skatepark. Będą siłownia plenerowa i plac zabaw

Kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane w Maciejkowicach w ramach Budżetu Obywatelskiego to siłownia plenerowa przy ul. Społecznej oraz plac zabaw przy ul. Rębaczy. W tegorocznej edycji projekt rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej zyskał blisko 3 tys. punktów.

- Korzystając z okazji chcemy was również prosić, żebyśmy wspólnie zadbali o naszą dzielnicę. Przypilnujmy, by cała infrastruktura była wykorzystywana we właściwy sposób i mogła służyć nam jak najlepiej i jak najdłużej. Powiedzmy NIE wandalom i osobom zaśmiecającym nasze osiedle! - apelują członkowie Rady Osiedla Maciejkowice.

Chorzów Rynek Urząd Miasta

Może Cię zainteresować:

Znamy wyniki 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa!

Autor: Maciej Poloczek

20/10/2021

Chorzów rynek gmach Urzędu Miasta

Może Cię zainteresować:

Wyniki głosowania w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

28/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon