Zawieszono oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie. Podobno na krótko

W poniedziałek, 24 lipca 2023 r., zawieszono działalność Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich. - Maksymalnie na dwa tygodnie – usłyszeliśmy w szpitalu. Na oddziale mają się w końcu pojawić nowi lekarze specjaliści.

Zawieszono oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie

O tym, że chorzowski Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej może zostać ponownie zawieszony informowaliśmy już ponad dwa miesiące temu. Brakuje tam specjalistów hematologii i onkologii dziecięcej. Szpital od maja poszukuje lekarzy, a teraz dodatkowo kierując oddziałem specjalistka udała się na urlop. Jego działalność trzeba było więc zawiesić.

W ciągu dwóch tygodni na dziecięcej onkologii mają się pojawić nowi lekarze specjaliści

- Oddział został zawieszony maksymalnie na dwa tygodnie – zapewnia Katarzyna Hohuł, rzeczniczka prasowa chorzowskiego szpitala. - W tym czasie zostaną sfinalizowane umowy z dwoma lekarzami – dodaje.

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich dysponuje 24 łóżkami. Prowadzi diagnostykę oraz kompleksowe specjalistyczne leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi, obejmuje opieką także dzieci z nienowotworowymi chorobami układu krwiotwórczego.

Raz już został zawieszony, było to 1 sierpnia 2019 r., kiedy dwie specjalistki przeszły na emeryturę. Wówczas przerwa w działalności oddziału trwała cztery miesiące.

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Onkologia dziecięca w Chorzowie znów może zostać zawieszona. Brakuje lekarzy

Autor: Patryk Osadnik

23/05/2023

Chorzow wyremontowana onkologia dziecieca 1

Może Cię zainteresować:

Wyremontowano Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich

Autor: Redakcja

20/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon