Zatrzymany pseudokibic Ruchu Chorzów. Na koncie ma pobicie i burdę na stadionie

Policjanci z Chorzowa zatrzymali mężczyznę, który na ul. Wolności dotkliwie pobił innego mieszkańca miasta. Okazało się, że to pseudokibic Ruchu Chorzów, który brał także udział w burdach podczas Wielkich Derbów Śląska.

Chorzów Zatrzymany pseudokibic

We wrześniu tego roku na ul. Wolności w Chorzowie mieszkaniec miasta został bez żadnego powodu zaatakowany i dotkliwie pobity. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania bandyty. Po kilku dniach wytypowali i zatrzymali sprawcę.

-Dalsza współpraca z policjantami ze specjalnej grupy do walki z przestępczością stadionową pozwoliła na wytypowanie tego samego mężczyzny do udziału w burdach stadionowych, zaistniałych podczas meczu derbowego pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze – czytamy w komunikacie chorzowskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pseudokibiców chorzowskiej drużyny. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw i został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. To już kolejny zidentyfikowany i zatrzymany przez policję pseudokibic, który brał udział w zajściach podczas derbowego meczu na stadionie przy Cichej.

Ruch Górnik

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ukarany przez PZPN

Autor: Maciej Poloczek

30/09/2022

Zatrzymany pseudokibic Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Pierwsze zatrzymanie po Wielkich Derbach Śląska

Autor: Redakcja

07/09/2022

Wielkie Derby Śląska

Może Cię zainteresować:

Na boisku lepszy Górnik, na trybunach zadyma. Krajobraz po Wielkich Derbach Śląska

Autor: Maciej Poloczek

02/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon