Ruch Chorzów ukarany przez PZPN

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Ruch Chorzów za zachowanie części kibiców Niebieskich podczas Wielkich Derbów Śląska.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Górnik

Ruch Chorzów zmierzył się z Górnikiem Zabrze na własnym boisku 1 września 2022 r., w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Wielkie Derby Śląska zawsze budzą wielkie emocje i nie inaczej było tym razem. Szczególnie, że drużyny spotkały się po sześciu latach przerwy.

Na boisku tym razem lepszy był Górnik Zabrze. Niepowodzenia na boisku część kibiców Niebieskich postanowiła odreagować na trybunach. Pod koniec spotkania spali szaliki drużyny z Zabrza i próbowali sforsować ogrodzenie. Doszło do starć z ochroną, która użyła gazu łzawiącego.

Pięć tysięcy złotych kary dla Ruchu Chorzów

Po tym meczu „wybryki grupki chuliganów” potępiły we wspólnym oświadczeniu zarządu Ruchu Chorzów i Stowarzyszenia Wielki Ruch. Podkreślili, że na stadionie przy Cichej „nie ma i nie będzie miejsca na takie zachowania”.

- W odbudowę Ruchu zaangażowało się tysiące kibiców, a takie zachowania niewielkiej grupy nieodpowiedzialnych osób w tym procesie nam nie pomagają, wręcz szkodzą i uderzają w tak mozolnie odbudowywany wizerunek klubu – napisali.

Wiadomo było, że klub zostanie ukarany za te wydarzenia podczas derbowego spotkania. Komisja Dyscyplinarna PZPN był jednak łaskawa, bo kara wyniosła tylko 5 tys. złotych.

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Koszulki z Wielkich Derbów Śląska trafiły pod młotek. Charytatywne aukcje Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

29/09/2022

Wielkie Derby Śląska

Może Cię zainteresować:

Na boisku lepszy Górnik, na trybunach zadyma. Krajobraz po Wielkich Derbach Śląska

Autor: Maciej Poloczek

02/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon