Zatrzymano włamywaczy z Chorzowa. Okradali mieszkania w całym woj. śląskim

W Piekarach Śląskich zatrzymano dwóch mieszkańców Chorzowa, którzy włamywali się do mieszkań na terenie całego województwa śląskiego. Mężczyźni kradli pieniądze w różnych walutach, biżuterię oraz sprzęt elektroniczny. Zostali tymczasowo aresztowani, a za kratami mogą spędzić nawet 10 lat.

Śledztwo w sprawie szeregu włamań do mieszkań w Piekarach Śląskich prowadzili kryminalni z miejscowej komendy policji. Wytypowali pojazd, którym poruszali się sprawcy oraz ustalili, że przestępcy działali na terenie całego województwa śląskiego. Do sprawy włączyli się więc mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- Dzięki wspólnej pracy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Chorzowa, którzy w chwili zatrzymania dzielili się łupami z chwilę wcześniej obrabowanego mieszkania. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli gotówkę w różnych walutach, numizmaty, biżuterię, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny. Zabezpieczyli również narzędzia służące podejrzanym do popełnienia przestępstw – informują w piekarskiej komendzie policji.

Śledczy podejrzewają, że dwaj mieszkańcy Chorzowa dokonali kilkudziesięciu włamań na terenie województwa śląskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem i zostali tymczasowo aresztowani. Jak mówią policjanci sprawa jest rozwojowa i zarzutów może być więcej. Podejrzany grozi do 10 lat więzienia.

Chorzowianin wpadł z narkotykami

Może Cię zainteresować:

Chorzowianin wpadł z narkotykami. Grozi mu 10 lat za kratami

Autor: Redakcja

10/02/2024

Dzielnicowy z Chorzowa poluje na nieprawidłowo parkujących

Może Cię zainteresować:

Dzielnicowy z Chorzowa „poluje” na nieprawidłowo parkujących kierowców

Autor: Redakcja

01/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon