Zamknięto Browar Przystań w Parku Śląskim. Szef podejrzany o wielomilionowe oszusta

Największa restauracja w Parku Śląskim, czyli Browar Przystań, została niespodziewanie zamknięta na początku marca 2023 r. Okazało się, że jej szef trafił do aresztu po zarzutem wielomilionowych oszustw. Klienci stracili zaliczki na przyjęcia komunijne czy wesela.

fot. FB/Browar Przystań - Restauracja w Parku Śląskim
Park Śląski Browar Przystań

Kawiarnia Przystań powstała w 1953 r. Była jednym z pierwszych lokali w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku i zastąpiła istniejącą od międzywojnia Parkową Gospodę, która była nieopodal. Przez długi czas restauracja tętniła życiem, ale w latach 90. XX w. przyszły gorsze czasy. Zmieniło się to w 2015 r., kiedy lokal wydzierżawiła spółka KLG i został ponownie otwarty jako Browar Przystań. Jej szefem został biznesmen Paweł W., udziałowiec spółki KLG.

Niespodziewana informacja o zamknięciu Browaru Przystań w Parku Śląskim. Klienci są wściekli

Wydawało się, że interes świetnie prosperuje, aż do 8 marca 2023 r. Tego dnia Browar Przystań poinformował w mediach społecznościowych, że „ze względu na konieczność remontu ważnych instalacji, nasza restauracja będzie do 01.05.2023 nieczynna”. Z kolei na stronie internetowej lokalu pojawiła się informacja o „zmianach organizacyjnych właściciela Browaru Przystań” i w związku z tym restauracja jest zamknięta.

Klienci lokalu są zaskoczeni i wściekli. Wiele osób miało tam zrobione rezerwacje na wielkanocne obiady, przyjęcia komunijne czy wesela. Wpłacili już nawet zaliczki i zostali z niczym. - Mam zarezerwowany termin na komunię i wpłaconą zaliczkę a nie mogę się z państwem skontaktować. Jeśli nie będzie kontaktu z waszej strony sprawa będzie zgłoszona na Policję – to tylko jeden z wielu podobnych komentarzy pod informacją o zamknięciu Browaru Przystań. Ostatnia odpowiedź lokalu jest z 24 marca 2023 r. Przepraszają w niej za utrudniony kontakt i proszą o jeszcze „kilka dni cierpliwości”.

Szef Browaru Przystań zatrzymany pod zarzutem wielomilionowych oszustw

Wiadomo już z czego wynika ten „utrudniony kontakt”. Jak podała Gazeta Wyborcza szef Browaru Przystań, Paweł W., został zatrzymany pod zarzutem wielomilionowych przestępstw na polecenie śledczych z dolnośląskiego wydziału do walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją Prokuratury Krajowej. Sąd go aresztował, a zażalenie obrony na tę decyzję nie zostało uwzględnione.

– Mój klient nie przyznał się do stawianych zarzutów i uważa, że nie zrobił nic sprzecznego z prawem. Obecnie analizujemy akta sprawy i na razie nie będziemy szerzej jej komentowali – powiedział Gazecie Wyborczej mecenas Maciej Smok, obrońca Pawła W.

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej mecenas nie chciał się jednak wypowiadać o przyszłości Browar Przystań. Nie wiem, czy jest co jeszcze ratować, ale jest duża wola, aby restauracja Przystań przetrwała – stwierdził z kolei dla GW Michał Salej, doradca restrukturyzacyjny, któremu zlecono ratowanie spółki Browar Przystań. – Inwestorzy, którzy zainwestowali w spółkę swoje pieniądze, są mocno zdeterminowani. Wybrali osobę, która ma być prokurentem, natomiast Paweł W. zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji prezesa – dodał.

Michał Salej przyznał jednak, że cała załoga Przystani odebrała już świadectwa pracy i część osób zatrudniła się już w innych miejscach.

Chorzów Browar Reden

Może Cię zainteresować:

Co prawda Hrabia Friedrich Wilhelm nie warzył piwa, ale od 10 lat patronuje browarowi z Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

02/04/2023

Browar Przystań w Parku Śląskim wznawia działalność

Może Cię zainteresować:

Browar Przystań w Parku Śląskim wznawia działalność. Ponowne otwarcie w majówkę

Autor: Maciej Poloczek

24/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon