„Zakochana Bana” dla wszystkich. Wraca wyjątkowy tramwaj

Po raz dziesiąty na śląskie tory wyjedzie „Zakochana Bana”, a po dwuletniej przerwie w klasycznym wydaniu. Oznacza to, że każdy będzie mógł się przejechać zabytkowym walentynkowym tramwajem. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i romantycznej muzyki.

Tramwaje Śląskie po raz pierwszy wypuściły „Zakochaną Banę” na tory w Walentynki 2014 r. Był to swego rodzaju eksperyment, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

- Trzeszczący i skrzypiący wagon z lat 50. XX wieku, ozdobiony masą serc i ozdób oraz wypełniony romantyczną muzyką przyciągał zakochanych jak magnes - mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

„Zakochaną Baną” może się przejachać każdy

„Zakochana bana” wraca więc na tory każdego roku. Jednak w ostatnich dwóch latach, ze względu na pandemiczne ograniczenia, nie była dostępna dla wszystkich. Raz taka romantyczna przejażdżka była nagrodą w konkursie, innym razem przedmiotem licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku znów każdy będzie się mógł przejechać tym wyjątkowym tramwajem.

- Taka była idea, by „Zakochaną Baną” mógł się przejechać każdy, zarówno zakochani, jak i osoby, które pary nie mają. Przynajmniej raz już się zdarzyło, że „Zakochana Bana” połączyła dwoje ludzi w parę, więc może się to powtórzyć – zaznacza Andrzej Zowada.

Gdzie będzie kursować „Zakochana Bana”

„Zakochana Bana” wyjedzie na tory oczywiście w Walentynki, 14 lutego 2023 r., i będzie kursować w godzinach 15.00 – 19.15. Tym razem niestety nie przez Chorzów. Ozdobiony wagon typu 4N będzie jeździł po Katowicach, na trasie : CP Zawodzie – pl. Wolności – Słoneczna pętla – pl. Miarki – CP Zawodzie.

Spółka Tramwaje Śląskie, we współpracy z partnerami, przygotowała nagrody dla pasażerów, ale trzeba się będzie o nie postarać – zagrać na własnym instrumencie, zaśpiewać, zatańczyć lub zaprezentować jakieś własne działa.

- Zaskoczcie swoich ukochanych i nas, zróbcie coś nietypowego, pokażcie swoje talenty, a my je nagrodzimy – zachęca Zowada.

W akcję „Zakochana Bana” w tym roku włączyły się: Opera Śląska, Teatr Śląski, Kino Światowid, Chorzowskie Centrum Kultury i Teatr Rozrywki.

Zakochana Bana 2022

Może Cię zainteresować:

„Zakochana Bana” wsparła 30. Finał WOŚP. Wyjątkowa randka w zabytkowym tramwaju

Autor: Maciej Poloczek

17/02/2022

Chorzów, ul. 3 Maja po modernizacji

Może Cię zainteresować:

Tramwaje wracają na ul. 3 Maja w Chorzowie. Jednak nie pojedzie "jedenastka"

Autor: Maciej Poloczek

18/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon