Z Górnika Zabrze do Ruchu Chorzów. Nowy pomocnik Niebieskich

Klub z Cichej potwierdził kolejny zimowy transfer. Nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów został Robert Dadok, ostatnio w… Górniku Zabrze.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Robert Dadok

Ten transfer może być zaskoczeniem dla kibiców Ruchu Chorzów. Nowym zawodnikiem Niebieskich został Robert Dadok. Dwudziestosiedmioletni pomocnik, który ostatnio reprezentował barwy… Górnika Zabrze. Podpisał kontrakt z klubem z Cichej do 30 czerwca 2024 r., z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Robert Dadok nowym piłkarzem Ruchu Chorzów

- Moja ambicja nie pozwoliła mi na to, by po zainteresowaniu Ruchu nie przyjść, nie pomóc. Bardzo podoba mi się ten projekt, najbliższa perspektywa i to, co możemy wspólnie zrobić. Każdy zawodnik w takiej sytuacji może sprawdzić, jak jest mocny. Chcę dołożyć swoją cegiełkę do utrzymania w Ekstraklasie. Znam miasto, grałem w Stadionie Śląskim, przez kilka lat mieszkałem w Chorzowie Starym, chodziłem na Cichą na ekstraklasowe mecze. Mam stąd same dobre wspomnienia i wierzę, że na równie dobre zapracuję jako piłkarz Ruchu – dla klubowych mediów powiedział Robert Dadok.

Robert Dadok urodził się 24 grudnia 1996 roku. Jako junior występował w Tempie Puńców i Piaście Cieszyn, skąd trafił do Stadionu Śląskiego Chorzów. W seniorskiej piłce był zawodnikiem GKS-u Bełchatów, Pniówka Pawłowice Śląskie, Wigier Suwałki, Stali Stalowa Wola, Stali Mielec i Górnika Zabrze. W Ekstraklasie, w której zadebiutował w 2020 roku, rozegrał równe 100 meczów, zdobywając 7 bramek.

To piąty (ostatni?) zimowy transfer Ruchu Chorzów. Wcześniej na Cichą trafili: Adam Vlkanova z Viktorii Pilzno, Filip Wilak z Lecha Poznań, Dante Stipica z Pogoni Szczecin oraz Mike Huras z VfB Stuttgart. W sobotę, 20 stycznia 2024 r., Niebiescy wylatują na zgrupowanie do Turcji.

Ruch Chorzów Mike Huras

Może Cię zainteresować:

Z Bundesligi do Ruchu Chorzów. Nowy zawodnik Niebieskich

Autor: Maciej Poloczek

19/01/2024

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Może Cię zainteresować:

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu: U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2024

Ruch Chorzów zremisował w pierwszym zimowym sparingu

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów zremisował w pierwszym zimowym sparingu

Autor: Maciej Poloczek

17/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon