Ruch Chorzów zremisował w pierwszym zimowym sparingu

Niebiescy na pierwszy zimowy sparing pojechali do sąsiedniego Bytomia. Mecz z drugoligową Polonią zakończył się remisem 1:1. - Na pewno nie mam satysfakcji, bo zawsze chcę wygrywać. Natomiast jestem zadowolony z tego, jak zawodnicy uczą się tych nowych elementów i jak je szybko wprowadzają w życie – powiedział po meczu Janusz Niedźwiedź, nowy trener Ruchu Chorzów.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów zremisował w pierwszym zimowym sparingu

Sparing z Polonią Bytom, który Ruch Chorzów rozegrał w środę, 17 stycznia 2024 r., to pierwszy mecz Niebieskich pod wodzą Janusza Niedźwiedzia, który objął funkcję trenera pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Debiut nowych piłkarzy Ruchu Chorzów

W wyjściowym składzie pojawili się wszyscy trzej zakontraktowani dotąd zimą zawodnicy: Dante Stipica, Adam Vlkanova i Filip Wilak. Zagrał także Wołodymir Kostewycz, który w tym tygodniu rozpoczął treningi z Ruchem i ma status zawodnika testowanego. Trzydziestojednoletni Ukrainiec ma na swoim koncie 100 występów w Ekstraklasie, a wcześniej reprezentował dwie drużyny z Poznania – Lecha oraz Wartę.

Na boisku przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu padły dwie bramki. W 11. minucie bramkarza Ruchu pokonał Dawid Wolny z miejscowej Polonii. Niebiescy wyrównali w 33. minucie po strzale Daniela Szczepana.

Mecz był podsumowaniem ostatnich 10 dni treningów – stwierdził dla Ruch TV trener Janusz Niedźwiedź. - Dziś można było zobaczyć to, nad czym pracowaliśmy – czyli budowanie gry, wyjście spod pressingu, wsparcie bramkarza. To był taki pierwszy etap, na który bardzo mocno zwracaliśmy uwagę – zaznaczył trener i dodał, że w bardzo wielu momentach było widać, że zespół wychodzi z pressingu i radzi sobie coraz lepiej.

- Na pewno nie mam satysfakcji, bo zawsze chcę wygrywać. Natomiast jestem zadowolony z tego, jak zawodnicy uczą się tych nowych elementów i jak je szybko wprowadzają w życie – dla Ruch TV mówi po meczu trener Niebieskich, Janusz Niedźwiedź.

Kolejne mecze kontrolne Ruch Chorzów rozegra na zgrupowaniu w Turcji. Niebiescy zmierzą się tam z Kecskeméti TE (23 stycznia), Dritą Gnjilane (26 stycznia), Brerą Strumica (30 stycznia) i FK Skupi (31stycznia).

Polonia Bytom – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)

1:0 Dawid Wolny, 11 min
1:1 Daniel Szczepan, 33 min

Polonia Bytom: Szymkowiak - testowany, Piekarski, Bedronka, Brzozowski, Gajda, Jopek, Stefański, Ściślak, Andrzejczak, Wolny; trener: Łukasz Tomczyk. Grali także: Mirus, testowany, Konieczny, Krzemień, Piontek, D. Zieliński, Szmigiel, Ławrynowicz, Żagiel, L. Zieliński, testowany.

Ruch Chorzów: Stipica (80 Potoczny) – Michalski (46 Kozak), Szur (60 Sikora), Szymański (80 Przydacz), Kostewycz (80 Bąk) – Swędrowski (46 Letniowski), Foszmańczyk (46 Starzyński) – Długosz (80 Kwiatkowski), Vlkanova (60 Barański), Wilak (46 Moneta) – Szczepan (46 Feliks); trener: Janusz Niedźwiedź.

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Może Cię zainteresować:

Prezes Ruchu Chorzów o utrzymaniu: U nas nie ma rzeczy niemożliwych

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2024

Janusz Niedźwiedź Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Nowy trener Ruchu Chorzów: Wymagam odwagi i pasji. Janusz Niedźwiedź chce napisać z zespołem piękną historię

Autor: Maciej Poloczek

08/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon