Wjechał w znak i próbował uciekać. Zatrzymano pijanego kierowcę z Chorzowa

Pijani za kółkiem to prawdziwa plaga, ale coraz częściej reagują inni kierowcy. Tak było kilka dni temu w Chorzowie. Policjanci odebrali informację o mężczyźnie, który wjechał w znak i będzie próbował odjeżdżać. Kierowca został zatrzymany. Miał ponad dwa promile.

W sobotę, 11 marca 2023 r., kilka minut po godz. 20.00 dyżurny chorzowskiej komendy policji odebrał informację od jednego z mieszkańców miasta:

- Kierujący samochodem wjechał w znak. Teraz chodzi wokół pojazdu, zatacza się. Będzie próbował odjeżdżać.

Pijany kierowca próbował odjechać

Na miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol. Policjanci prewencji z chorzowskiej „jedynki” zauważyli Audi, którego numery rejestracyjne były zgodne z tymi ze zgłoszenia. Mężczyzna nie reagował na widok radiowozu. Chciał odjechać, lecz policjanci szybko podbiegli do jego samochodu i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki.

- Z wnętrza pojazdu było czuć silny zapach alkoholu, a jego nieodpowiedzialny użytkownik przyznał, że wcześniej pił alkohol. Po chwili na miejsce interwencji przyjechał patrol drogówki, który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu. Jak się okazało 49-latek z Chorzowa w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile – podał mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia. Policjanci dziękują zgłaszającemu za właściwą reakcję, która być może pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Chorzów Przebudowa ul Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Znów będą korki! Kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Zatrzymany diler narkotyków z Chorzowa. Miał w mieszkaniu 2400 działek dilerskich

Autor: Redakcja

14/03/2023

Chorzów poszukiwani złodzieje

Może Cię zainteresować:

Płacili za zakupy cudzą kartą. Szuka ich policja

Autor: Redakcja

13/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon