Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Dlaczego warto się wybrać?

Miasto Chorzów
Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Na to wydarzenie czekaliśmy od 2019 roku. Znamy już datę otwarcia wyjątkowego muzeum, które stać się może wizytówką nie tylko naszego miasta, ale także Śląska.

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa

Z pewnością wielu miłośników historii przemysłu (i nie tylko) wpisało już w swoje kalendarze datę 27 listopada. To właśnie wtedy przed turystami otworzą się drzwi największej w skali kraju tego typu instytucji opwiadającej o hutnictwie żelaza. Warto wspomnieć, że obiekt znalazł się już na prestiżowym Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. 

Uroczystości potrwają dwa dni: 27 (sobota) i 28 listopada (niedziela). Na gości czeka 12 tur oprowadzania po wystawie stałej, za które zapłacimy jedynie złotówkę. Oprócz zwiedzania organizatorzy zapowiadają aż 45 bezpłatnych eventów.

- Przed nami huczne i oczekiwane otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Pierwsze w Polsce muzeum przemysłu hutnictwa i stali czasów rewolucji przemysłowej otworzy swoje podwoje - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. - Festiwal Otwarcia to święto hutniczych tradycji, z których warto być dumnym, okazja do poznania przemysłowych korzeni miasta rozwijającego się w blasku hutniczych pieców - dodają.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z atrakcji w następujących godzinach:

  • 27.11: godz. 11:00-21:00
  • 28.11: godz. 11:00-18:00

W najbliższym czasie pojawią się szczegóły dotyczące otwarcia muzeum i wydarzeń towarzyszących, dlatego warto śledzić facebookowy profil wydarzenia. Zainteresowanym informacjami o wystawie stałej „Królestwo żelaza”, którą będziemy mogli zobaczyć już pod koniec listopada, polecamy nasz artykuł: "Muzeum Hutnictwa w Chorzowie zostanie otwarte jeszcze w tym roku".

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Hutnictwa

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa. Znamy pełny program

Piksele

7. Festiwal Jazz&Literatura. Kto i gdzie wystąpi?

Chorzów Rynek

Wakacyjne Dni Chorzowa 2021

Chorzów Vinyl Festival 2021

Chorzów Vinyl Festival 2021 już za tydzień!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Chorzów Rynek

Dzień Kubański na Rynku w Chorzowie

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie