Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Dlaczego warto się wybrać?

Na to wydarzenie czekaliśmy od 2019 roku. Znamy już datę otwarcia wyjątkowego muzeum, które stać się może wizytówką nie tylko naszego miasta, ale także Śląska.

Miasto Chorzów
Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa

Z pewnością wielu miłośników historii przemysłu (i nie tylko) wpisało już w swoje kalendarze datę 27 listopada. To właśnie wtedy przed turystami otworzą się drzwi największej w skali kraju tego typu instytucji opwiadającej o hutnictwie żelaza. Warto wspomnieć, że obiekt znalazł się już na prestiżowym Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Uroczystości potrwają dwa dni: 27 (sobota) i 28 listopada (niedziela). Na gości czeka 12 tur oprowadzania po wystawie stałej, za które zapłacimy jedynie złotówkę. Oprócz zwiedzania organizatorzy zapowiadają aż 45 bezpłatnych eventów.

- Przed nami huczne i oczekiwane otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Pierwsze w Polsce muzeum przemysłu hutnictwa i stali czasów rewolucji przemysłowej otworzy swoje podwoje - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. - Festiwal Otwarcia to święto hutniczych tradycji, z których warto być dumnym, okazja do poznania przemysłowych korzeni miasta rozwijającego się w blasku hutniczych pieców - dodają.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z atrakcji w następujących godzinach:

  • 27.11: godz. 11:00-21:00
  • 28.11: godz. 11:00-18:00

W najbliższym czasie pojawią się szczegóły dotyczące otwarcia muzeum i wydarzeń towarzyszących, dlatego warto śledzić facebookowy profil wydarzenia. Zainteresowanym informacjami o wystawie stałej „Królestwo żelaza”, którą będziemy mogli zobaczyć już pod koniec listopada, polecamy nasz artykuł: "Muzeum Hutnictwa w Chorzowie zostanie otwarte jeszcze w tym roku".

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Roczek „Królestwa Żelaza”, czyli urodziny Muzeum Hutnictwa

Muzeum Hutnictwa

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa. Znamy pełny program

Chorzów Vinyl Festival 2023 Kosmiczna edycja w Planetarium Śląskim

Chorzów Vinyl Festival 2023. Kosmiczna edycja

Chorzów muzeum

MIASTO OGNIA I BLASKU. Noc Muzeów w Chorzowie

Andrea Bocelli

Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim

Piksele

7. Festiwal Jazz&Literatura. Kto i gdzie wystąpi?

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie