Weekend za pół ceny na „Elce” i ostatnie dni działania kolejki

W tym roku będzie już niewiele okazji, by oglądać Park Śląski z góry. „Elka” kursuje tylko do końca listopada. Później rusza odbudowa drugiego odcinka, więc kolejka będzie wyłączona do wiosny przyszłego roku. Na koniec przygotowano jednak dwie promocje.

fot. Park Śląski
Park Śląski Elka

W listopadzie „Elka” kursuje jedynie od piątku do niedzieli w godz. 10.00 – 17.00, ale na dwa ostatnie weekendy Park Śląski przygotował promocyjną ofertę – „Weekend za pół ceny”. W dniach 19 i 20 listopada oraz 26 i 27 listopada ceny biletów na kolejkę będą wynosić:

  • dzieci i młodzież (od 3 do 16 lat) oraz niepełnosprawni: przejazd w jedną stronę 7,50 zł (zamiast 15 zł), w obie strony 10 zł (zamiast 20 zł)
  • dorośli: przejazd w jedną stronę 10 zł (20 zł), w obie strony 12,50 zł (zamiast 25 zł)
  • dzieci do 3 lat: przejazd bezpłatny

Promocja nie dotyczy biletów rodzinnych i grupowych, ale na tym nie koniec. Do końca listopada przy zakupie biletu na „Elkę” każdy otrzyma voucher uprawniający do przejazdu kolejką z 50% rabatem w przyszłym roku.

Elka w 1976 r

Może Cię zainteresować:

„Elka” w Parku Śląskim ma już 55 lat. Przypomnijmy sobie jak wyglądała stara kolejka

Autor: Maciej Poloczek

09/09/2022

„Elka” będzie jeździć tylko do końca listopada, później rusza odbudowa drugiego odcinka

Choć nowa „Elka” jest całoroczna, to tym razem będzie kursować tylko do końca listopada. Związane jest to z odbudową kolejnego odcinka kolejki – z Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego. Trasa Wesołe Miasteczko – Stadion Śląski zostanie wyłączona z użytkowania do wiosny 2023 r.

Start nowej linii umiejscowiony będzie przy Wesołym Miasteczku, a tras poprowadzi m.in. nad śląskim zoo. Z kolejki będzie można obserwować wybiegi dla zwierząt oraz Dolinę Dinozaurów. Nowa trasa będzie miała około 1800 m, podróż zajmie 15-20 minut w jedną stronę. Będzie wyposażona w 30 czteroosobowych otwartych kanap i 15 gondoli.

Umowę na budowę linii Wesołe Miasteczko – Planetarium Śląskie podpisano 27 października 2022 r., po zwiększeniu budżetu planowanej inwestycji. Początkowy koszt budowy szacowany był na około 45 mln złotych netto, natomiast aktualna sytuacja na rynku budowlanym – wojna w Ukrainie oraz rosnące koszty materiałów budowlanych - sprawiła, że w pierwszym przetargu nie wpłynęła żadna oferta, w drugim wpłynęła jedna na kwotę niespełna 70 milionów złotych netto. Samorząd województwa śląskiego (właściciel Parku Śląskiego) zdecydował więc o przekazaniu dodatkowych 20 mln zł na tę inwestycję. Prace mają potrwać 12 miesięcy.

Elka wizualizacja 2

Może Cię zainteresować:

Zaczyna się budowa 2. linii kolejki "Elka" w Parku Śląskim. Będzie przebiegać nad zoo, w tym nad wybiegiem dla żyraf

Autor: Katarzyna Pachelska

27/10/2022

Elka

Może Cię zainteresować:

Park Śląski Elka. Cennik i harmonogram kursowania oraz nowe oblicze kolejki

Autor: Redaktor Chorzowski

09/05/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon