„Weekend seniora z kulturą” w chorzowskim skansenie

Seniorzy mogą zwiedzać skansen melexem i do tego taniej niż na co dzień. W Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” od 29 września do 1 października 2023 r. odbędzie się „Weekend seniora z kulturą”.

fot. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Weekend seniora z kulturą w chorzowskim skansenie

„Weekend seniora z kulturą” organizowany jest w całej Polsce po raz dziesiąty. Celem akcji jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju w tym Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Promocyjne ceny biletów i zwiedzanie skansenu melexem

Chorzowski skansen oferuje wszystkim seniorom bilety w promocyjnej cenie 6 zł od osoby, ale to nie wszystko. Od piątku do niedzieli będą mogli zwiedzać muzeum melexem. Każdego dnia o godz. 12.00 przed wejście do skansenu będzie czekał na nich przewodnik. W elektrycznym pojeździe mieści się 12 osób.

W piątek, 29 października 2023 r., podczas wycieczki melexem będzie można zobaczyć najważniejsze obiekty znajdujące się na terenie ekspozycji. Tego samego dnia o godzinie 14.00 w budynku głównym rozpoczną się zajęcia rękodzielnicze z tworzenia kompozycji z naturalnych materiałów – zbóż, nasion, roślin. Zajęcia przygotowano dla dwóch grup, które liczyć mogą maksymalnie po 15 osób.

W sobotę, 30 września 2023 r., zaplanowano wycieczkę ścieżką „Szpajska na szpyrkę i weki na marmelada – jak dawniej przechowywano i konserwowano żywność”. Będzie można również zwiedzić wystawę czasową „Lodówka. Wystawa dawnych sprzętów chłodzenia żywności”.

W niedzielę, 1 października 2023 r., zaplanowano zwiedzanie meleksem skupione wokół tematyki religijnej. Będzie to również okazja do obejrzenia wnętrz ewangelickiego kościoła z Bobrka i kościoła Świętego Józefa Robotnika z Nieboczów oraz otwartej w tym roku wystawy czasowej szat liturgicznych „Ad Altare”.

Weekend Seniora z Kulturą w chorzowskim Teatrze Rozrywki

Może Cię zainteresować:

Weekend Seniora z Kulturą w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Przygotowano coś specjalnego

Autor: Redakcja

12/09/2023

W śląskim zoo urodziła się żyrafa Po siedmiu latach przerwy

Może Cię zainteresować:

W śląskim zoo urodziła się żyrafa. Po siedmiu latach przerwy

Autor: Maciej Poloczek

27/09/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon