W sobotę kolejny Piknik Słowaka, czyli impreza w ogrodach chorzowskiego liceum

Rowerowa gra miejska, spotkania autorskie, atrakcje dla dzieci, a także orzeźwiające napoje, przekąski i muzyka na żywo – w sobotę, 17 czerwca 2023 r., w Chorzowie odbędzie się kolejny Piknik Słowaka.

W sobotę kolejny Piknik Słowaka czyli impreza w ogrodach chorzowskiego liceum

Piknik Słowaka to oczywiście impreza w ogrodach Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 17 czerwca.

Początek pikniku o godz. 11.00, a zacznie się od ChoRoGraMi, czyli Chorzowskiej Rowerowej Gry Miejskiej. Biorą w niej udział dwu- lub trzyosobowe drużyny, a zadanie polega na odnalezieniu wyznaczonych przez organizatora charakterystycznych punktów na terenie miasta. To oczywiście dopiero wstęp.

- Będą na was czekały orzeźwiające napoje, kawa, ciasta i inne przekąski. Przygotowaliśmy również animacje dla dzieci, malowanie twarzy i wodne tatuaże. Do tego muzyka na żywo – informują organizatorzy.

Na godz.13.00 zaplanowano prelekcję „Metropolia dla młodzieży”, odbędzie się również panel dyskusyjny i zaprezentowane zostaną innowacyjne projekty Metropolii. O godz. 14.00 w holu szkoły odbędzie się spotkanie z pisarką Martą Matyszczak, autorką serii „Kryminałów pod psem” i „Kryminałów z pazurem”, które poprowadzi je Marta Paluch. Z kolei o godz. 15.00 z pisarzem i reportażystą Maciejem Siembiedą, autorem m.in. powieści sensacyjnych „Nemezis”, „Kołysanka” czy „Kukły”, które poprowadzi Małgorzata Kern.

Industriada 2023 w Chorzowie Wydarzenia w Muzeum Hutnictwa i przy Szybie Prezydent

Może Cię zainteresować:

Industriada 2023 w Chorzowie. Wydarzenia w Muzeum Hutnictwa i przy Szybie Prezydent

Autor: Redakcja

16/06/2023

Chorzów Uniwesyteckie I LO im Juliusza Słowackiego

Może Cię zainteresować:

Ranking Perspektywy 2023. Najlepsze licea i technika w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

12/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon