W Chorzowie ruszyła sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie

Mieszkańcy Chorzowa mogą już kupić węgiel po preferencyjnej cenie – poinformowały władze miasta. Pierwsze dostawy trafiły już do składu, a na stronie internetowej Zakładu Komunalnego PGM opublikowano listę pozytywnie zweryfikowanych wniosków o zakup węgla.

fot. pixabay.com
Węgiel

W Chorzowie sprzedażą węgla po preferencyjnej cenie zajmuje się firma „ZIBI” Zbigniew Michałek, a pierwsze dostawy trafiły już do składu przy ul. Kluczborskiej 39 w Maciejkowicach. Jego pracownicy na podstawie listy pozytywnie zweryfikowanych wniosków, którą opublikowano na stronie internetowej ZK PGM, będą się kontaktować z mieszkańcami. Węgiel można odebrać samodzielnie lub zamówić z dostawą pod wskazany adres.

- Jedno gospodarstwo domowe jest uprawnione do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejnej 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. Węgiel można nabyć w cenie 2 tys. zł brutto za tonę – przypomina Tomasz Breguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów.

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie przyjmuje Zakład Komunalny PGM Chorzów

Wnioski o zakup taniego węgla od 14 listopada 2022 r. są przyjmowane w siedzibie ZK PGM przy ul. Bałtyckiej 8 w Chorzowie oraz w sześciu Biurach Obsługi Mieszkańców znajdujących się na terenie miasta. Można je także składać drogą elektroniczną przez ePUAP.

We wniosku należy podać m.in. imię i nazwisko, PESEL, adres czy numer telefonu. Trzeba też wskazać rodzaj i ilość węgla wykorzystywanego do ogrzewania nieruchomości. Informacje na temat zakupu węgla można uzyskać dzwoniąc na numer infolinii 507 723 606 oraz na stronie internetowej wegiel.chorzow.eu.

Węgiel

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie można już składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie

Autor: Maciej Poloczek

14/11/2022

Chorzów Urząd Miasta

Może Cię zainteresować:

Budżet Chorzowa 2023. Blisko 100 mln zł deficytu!

Autor: Maciej Poloczek

28/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon