W Chorzowie można już składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie

Od poniedziałku, 14 listopada 2022 r., w Chorzowie można składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie. Przyjmuje je Zakład Komunalny PGM.

fot. pixabay.com
Węgiel

Gdzie złożyć wniosek o zakup węgla po preferencyjnej cenie?

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie przyjmowane są w siedzibie ZK PGM przy ul. Bałtyckiej 8 w Chorzowie oraz w sześciu Biurach Obsługi Mieszkańców znajdujących się na terenie miasta. Można je także składać drogą elektroniczną przez ePUAP.

- Jedno gospodarstwo domowe będzie uprawnione do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejnej 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. Węgiel będzie można nabyć w cenie 2 tys. zł brutto za tonę – informują urzędnicy.

We wniosku należy podać m.in. imię i nazwisko, PESEL, adres czy numer telefonu. Trzeba też wskazać rodzaj i ilość węgla wykorzystywanego do ogrzewania nieruchomości. Każdy wniosek otrzyma swój indywidualny numer. Informacja z numer wniosku, datą i miejscem jego złożenia oraz numerem telefonu i adresem mailowym do kontaktu zostanie przekazana składającemu wniosek.

- Listy zawierające numery pozytywnie zweryfikowanych wniosków będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej ZK PGM stronie BIP i Facebook ZK PGM oraz wywieszane na tablicach ogłoszeń w BOM-ach oraz w siedzibie przy ul. Bałtyckiej 8. Wnioskodawcy są zobowiązani do samodzielnego śledzenia ww. źródeł w celu uzyskania informacji o sposobie rozpatrzenia wniosku – dodają urzędnicy.

Telefon węglowy Urzędu Miasta Chorzów

Informacje na temat zakupu węgla można uzyskać dzwoniąc na numer infolinii 507 723 606:

  • poniedziałek, wtorek, środa w godzinach 8.00 – 15.00
  • czwartek w godzinach 8.00 – 17.00
  • piątek w godzinach 8.00 – 13.00

Numer telefonu utworzony na potrzeby obsługi wniosków: 32 757 15 52 (obsługa na Bałtyckiej 8). Adres e-mail do obsługi zapytań o wnioski to: paliwo@pgm-chorzow.eu (obsługa na Bałtyckiej 8).

Wizualizacje osiedla na terenie rzeźni w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Osiedle mieszkaniowe na terenie byłej rzeźni w Chorzowie. Radni zezwolili na budowę

Autor: Maciej Poloczek

28/10/2022

Rondo Praw Kobiet w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Radni podjęli decyzję. W Chorzowie będzie Rondo Praw Kobiet

Autor: Maciej Poloczek

27/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon