W Chorzowie ruszył program „Mieszkanie za remont”. Na liście 20 lokali

W Chorzowie ruszył program „Mieszkanie za remont”. Jak informują w chorzowskim Urzędzie Miasta to okazja do wynajęcia mieszkania komunalnego „w dobrej cenie”, w zamian za przeprowadzenie w nim remontu.

Chorzów

Program „Mieszkanie za remont” ruszył w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r. Na liście jest 20 lokali w różnych dzielnicach Chorzowa. Mogą się o nie ubiegać osoby, które spełnią kilka warunków:

  • brak prawa własności do lokalu mieszkalnego
  • brak zobowiązań z tytułu najmu lokalu
  • kryterium dochodowe (przykładowo – dla gospodarstwa jednoosobowego to dochód od 3176,88 zł do 6353,76 zł, dla gospodarstwa wieloosobowego dochód na jedną osobę w przedziale od 2382,66 zł do 4765,32 zł)

„Mieszkanie za remont” w Chorzowie

Jeżeli dana osoba spełnia wszystkie warunki formalne, a na jedno mieszkanie jest więcej chętnych, wtedy o pierwszeństwie w zawarciu umowy decydują punkty.

- Tworząc punktację pod uwagę bierzemy m.in.: aktualną powierzchnię mieszkalną w przeliczeniu na jedną osobę, brak zadłużenia, zameldowanie stałe w Chorzowie, kwestię posiadania dzieci, orzeczenia o niepełnosprawności czy też kwestię wieku - informują w chorzowskim Urzędzie Miasta.

Mieszkania przeznaczone do programu można oglądać od 3 do 28 kwietnia 2023. W dniach od 2 do 16 maja 2023 r. będą przyjmowane wnioski osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania za remont. Umowa najmu zawarta będzie po zakończonym przez przyszłego najemcę remoncie. Będzie to umowa na czas nieoznaczony, chyba że przyszył najemca zażąda umowy na czas oznaczony.

Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków programu „Mieszkanie za remont” można uzyskać w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów, na I piętrze przy Rynku 1 w Chorzowie lub pod nr tel. 32 416 50 00, wew. 5305.

Chorzów Nowe osiedle w Maciejkowicach

Może Cię zainteresować:

Wkrótce przetarg na budowę nowego osiedla w Chorzowie. Na początek ponad 100 mieszkań komunalnych

Autor: Maciej Poloczek

23/03/2023

Wizualizacje osiedla na terenie rzeźni w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Osiedle mieszkaniowe na terenie byłej rzeźni w Chorzowie. Radni zezwolili na budowę

Autor: Maciej Poloczek

28/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon