W Chorzowie powstał „Rzeczownik”. Tam rzeczy zyskają drugie życie

Przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych SORCIK, przy ul. Kaliny 1 w Chorzowie Batorym powstał „Rzeczownik”. Niepotrzebne jednym rzeczy mogą tam dostać drugie życie u innych.

Pełna nazwa nowego punktu to „Rzeczownik – drugie życie rzeczy”. Można tam przynosić rzeczy, które są już nam niepotrzebne, ale ich stan pozwala na ponowne wykorzystanie. Dzięki temu – jak podkreślają chorzowscy urzędnicy - minimalizujemy zjawisko gromadzenia się odpadów w mieście.

Co można oddać do „Rzeczownika”?

Przedmioty do punktu mogą oddawać wyłącznie mieszkańcy Chorzowa, ale zabierać je może już każdy, bez względu na miejsce zamieszkania. Przyjmowane są tam meble o niewielkich rozmiarach (np. krzesła, fotele, stoliki, szafki), sprzęt i artykuły gospodarstwa domowego, zabawki (wyłącznie przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia), akcesoria dziecięce (np. wózki), artykuły dekoracyjne czy książki.

- Z jednej strony można bezpłatnie zdobyć bardzo ciekawy i przydatny przedmiot, a z drugiej można uporządkować swoje rzeczy poprzez oddanie tych, z których już nie korzystamy. Udostępniając ten punkt przede wszystkim dbamy o ekologię, ale, jako miasto, możemy też zaoszczędzić na wywozie i utylizacji tych przedmiotów – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

„Rzeczownik” działa w środy i piątki od godziny 11.00 do 15.00, we wtorki i w czwartki od 14.00 do 18.00, a w soboty od 11.00 do 14.00. Dostarczane do niego przedmioty powinny być czyste i sprawne – ich stan ocenia osoba prowadząca punkt. Zdjęcia i krótkie opisy przedmiotów trafiają do grupy Rzeczownik - drugie życie rzeczy na portalu społecznościom Facebook.

Czy przed Urzędem Miasta Chorzów staną tablice w języku śląskim Jest wniosek do prezydenta Andrzeja Kotali

Może Cię zainteresować:

Czy przed Urzędem Miasta Chorzów staną tablice w języku śląskim? Jest wniosek do prezydenta Andrzeja Kotali

Autor: Maciej Poloczek

12/09/2023

Ruszyło głosowanie w 11 edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Ruszyło głosowanie w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

11/09/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon