Ruszyło głosowanie w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

W poniedziałek, 11 września 2023 r. ruszyło głosowanie w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Do podziału jest 4,1 mln zł, a mieszkańcy miasta mogą wybierać spośród 86 projektów w czterech kategoriach.

fot. Maciej Poloczek
Ruszyło głosowanie w 11 edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa wpłynęło 106 projektów, a 86 z nich zostało pozytywnie zweryfikowanych. To największa liczba projektów w historii chorzowskiego budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy miasta mogą głosować na:

  • 47 projektów inwestycyjnych
  • 23 projektów społecznych
  • 11 projektów zielonych
  • 5 małych projektów „bez barier”

Głosowanie trwa od 11 do 24 września 2023 r. wyłącznie w sposób elektroniczny za pośrednictwem formularza na stronie bo.chorzow.eu. Można to zrobić także w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7, we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Urzędzie Miasta w pokoju 220.

Ogłoszenie wyników głosowania zaplanowano na 27 września

Do głosowania są uprawnieni wszyscy mieszkańcy Chorzowa. Każdy głosujący ma do dyspozycji 20 punktów – po 5 na każdą kategorię projektów. Można wszystkie punkty przeznaczyć na jeden projekt, jak i rozdzielić je pomiędzy kilka z nich. Do realizacji zostaną skierowane projekty, które uzyskają największą liczbę punktów w każdej kategorii, do wysokości środków przeznaczonych na daną kategorię.

Pula 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa wynosi 4,1 mln zł i został on podzielony na cztery kategorie. Najwięcej środków przeznaczono na projekty inwestycyjne – 3 mln zł, kolejne są projekty zielone - 600 tys. zł, później społeczne – 400 tys. zł i w kategorii małe projekty „bez barier”, którą wprowadzono w budżecie po raz pierwszy – 100 tys. zł.

Ogłoszenie wyników głosowania i listy projektów do realizacji zaplanowano na 27 września 2023 r.

Zgłoszono ponad 100 projektów do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa Teraz weryfikacja a głosowanie we wrześniu

Może Cię zainteresować:

Zgłoszono ponad 100 projektów do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Teraz weryfikacja, a głosowanie we wrześniu

Autor: Maciej Poloczek

18/07/2023

Chorzów rynek gmach Urzędu Miasta

Może Cię zainteresować:

Wyniki głosowania w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

28/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon