W Chorzowie powstaje zimowa ślizgawka. W tym sezonie będzie tylko jedna

Idzie zima, więc w Chorzowie powstaje zimowa ślizgawka. W tym roku Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu przygotowuje tylko jedno plenerowe lodowisko.

fot. MORiS Chorzów
Budowa lodowiska w Chorzowie Batorym

W ubiegłym sezonie w Chorzowie działały trzy plenerowe lodowiska. Dwa z nich przygotował MORiS, a jedno było w Parku Śląskim. Tym razem nie będzie się można ślizgać na chorzowskim rynku. Wiadomo - inflacja, rosnące koszty energii, spadające wpływy do budżetu spowodowane zmianami wprowadzonymi przez rząd PiS, więc miasto oszczędza i ślizgawka będzie tylko jedna – w Chorzowie Batorym, przy Kompleksie Sportowym „Hajduki”.

Plenerowe lodowisko w Chorzowie Batorym od 1 grudnia 2022 r.

- Pracownicy MORiS przygotowują teren mniejszego boiska osiedlowego przy ul. Granicznej, na którym stanie lodowisko. Aby zabezpieczyć tartanową powierzchnię boiska pod lodowiskiem zostanie położona warstwa styropianu. Następnie zostanie rozłożony system mrożący lodową powierzchnię lodowiska. W dalszej kolejności będą stawiane bandy i ogrodzenie terenu – informuje chorzowski MORiS.

Mrożenie tafli lodu potrwa co najmniej tydzień, a temperatury w najbliższych dniach będą sprzyjające. Otwarcie lodowiska plenerowego przy ul. Granicznej w Chorzowie planowane jest na 1 grudnia 2022 r., pięć dni później… odbędzie się impreza mikołajkowa.

W ubiegłym sezonie z dwóch plenerowych lodowisk przygotowanych przez chorzowski MORiS skorzystano blisko 15 tys. razy. Ślizgawki działały od 1 grudnia 2021 r. do 28 lutego 2022 r.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Roczek „Królestwa Żelaza”, czyli 1. urodziny Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Chorzów Batory lodowisko

Może Cię zainteresować:

Prawie 15 tys. razy skorzystano ze ślizgawek chorzowskiego MORiS-u

Autor: Maciej Poloczek

03/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon