W Chorzowie ma powstać muzeum, które przeniesie Was w czasy młodości!

Zapowiada się prawdziwy hit dla miłośników lat 80. i 90. Placówka z Krakowa ogłosiła, że otwiera swój oddział w naszym mieście. Na razie prace są na etapie remontu przyszłej siedziby, ale niejeden gość już czeka na kolejne informacje.

UM Chorzów
Chorzow muzeum elektroniki 2024

Muzeum Elektroniki w Chorzowie

Taki plan mają właściciele atrakcji z Karkowa. Hobbiści starych sprzętów, bracia Łukasz i Artur, poinformowali, iż zamierzają otworzyć jeszcze jedną placówkę - na Górnym Śląsku. Na jej lokalizację wybrali Chorzów.

- Nowy rok rozpoczęliśmy od przełomowej decyzji o otwarciu oddziału Muzeum Elektroniki w aglomeracji śląskiej. Już teraz możemy się pochwalić, że nawiązaliśmy współpracę z miastem Chorzów i to właśnie tam powstaje nasza nowa placówka. Przed nami remont i dostosowanie lokalu. Trzymajcie za nas kciuki - zapowiedzieli właściciele muzeum.

Nowa atrakcja miasta powstaje przy ulicy Jagiellońskiej 3. W tworzonym właśnie muzeum będzie można nie tylko zobaczyć elektroniczne eksponaty. Właściciele zapraszają także do rezerwacji terminu na urodziny dla dzieci czy warsztaty szkolne (numer kontaktowy: 532 798 799). Twórcy nowego muzeum nie zdradzają jeszcze zbyt wiele. Wiemy jednak, że w ich krakowskiej siedzibie goście podziwiają elektronikę, w tym komputery oraz konsole. Turyści mogą nie tylko oglądać sprzęty, ale nawet je przetestować.

- Zapraszamy na retro podróż w lata 80. i 90. XX wieku. Na naszej wystawie zagrasz na wielu starych konsolach i komputerach, podotykasz wiekowe radia, gramofony i szpulowce. U nas nie ma szyb i witryn jak w innych muzeach, wszystko jest dla Ciebie otwarte - podają właściciele atrakcji.
Chorzowskie lodowiska w ferie bezpłatne dla dzieci

Może Cię zainteresować:

Chorzowskie lodowiska w ferie bezpłatne dla dzieci i młodzieży

Autor: Redakcja

24/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon