Utrudnienia na DTŚ w Chorzowie. Związane z pracami w Katowicach

W Katowicach trwają prace związane z budową systemu ITS (Inteligentnego Systemu Transportowego). W związku z tym w Chorzowie wystąpią drogowe utrudnienia.

Utrudnienia na DTŚ w Chorzowie

AKTUALIZACJA, 10.05.2023:

Wykonawca poinformował o zmianie terminu robót i wprowadzenia czasowej zmiany organizacji ruchu. Prace wykonane będą 17 i 18 maja 2023 r.

W najbliższy czwartek, 11 maja 2023 r., od godz. 7.00 w Katowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Drogowej Trasy Średnicowej (droga wojewódzka nr 902), prowadzone będą prace związane z budową Inteligentnego Systemu Transportowego. Roboty drogowe u sąsiadów oznaczać będą utrudnienia w Chorzowie.

- Ze względu na miejsce robót (rejon węzła drogowego z ulicą Gałeczki w Chorzowie) na chorzowskim odcinku DTŚ (od rejonu wyjazdu z parkingu przy sklepie Biedronka do granicy z m. Katowice) wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h. W godzinach 15.00-22.00 dodatkowo planowane jest zamknięcie lewego pasa ruchu jezdni – informują drogowcy.

Prace w rejonie DTŚ mają się zakończyć o godz. 22.00. Wtedy też planowane jest przywrócenie stałej organizacji ruchu na chorzowskim odcinku trasy.

Utrudnienia na chorzowskim odcinku DTŚ (fot. waze.com)
Utrudnienia na chorzowskim odcinku DTŚ (fot. waze.com)
Chorzow ulica truchana

Może Cię zainteresować:

Dodatkowa kasa na przebudowę ul. Truchana w Chorzowie. Kiedy ruszą prace?

Autor: Maciej Poloczek

14/02/2023

Kierowca

Może Cię zainteresować:

Drogowa zmiana w Chorzowie. Tym razem drobne ułatwienie

Autor: Redakcja

24/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon