Ulica Bankowa się zazieleniła. Będzie tam eko-popołudnie

Ulica Bankowa w Chorzowie zmieniła się w zielone miejsce. To efekt projektu SALUTE4CE, którego ideą jest tzw. miejska zielona akupunktura. W ramach tych działań tworzone są przyjazne dla ludzi i przyrody niewielkie zielone miejsca. Na otwarcie zazielenionej ulicy zaplanowano eko-popołudnie. Co się będzie działo?

Trawa

Eko-popołudnie na zielonej ulicy Bankowej odbędzie się w sobotę, 18 września, i rozpocznie się… w południe i potrwa do godziny 16.00. Zaplanowano bezpłatne atrakcje dla całych rodzin.

- W czasie imprezy dzieci, młodzież i dorośli będą mogli poznać fascynujące życie pszczół oglądając plenerową wystawę z wieloma ciekawostkami o tych pożytecznych owadach. Będzie można dowiedzieć się ile pszczół żyje w ulu, jakie są role pszczół, kim są trutnie i ile miodu produkuje pszczoła w trakcie swojego krótkiego życia – informuje chorzowski Urząd Miasta.

Z wystawą powiązana będzie mini-gra, której uczestnicy, oglądając ekspozycję, będą szukać odpowiedzi na pytania z Karty Gry. Ci, którzy uzyskają komplet punktów, zostaną nagrodzeni sadzonką miododajnego wrzosu. Dla dzieci przygotowano także miodowe lizaki.

Na zielonej Bankowej stanie także rodzinny recyklingowy Plac Zabaw i Doświadczeń. Będzie to kilkanaście różnych stanowisk, na których będą zadania wymagające współpracy, cierpliwości, koordynacji i umiejętności manualnych. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowa zadania plastyczne oraz stanowiska sensoryczne.

- Impreza jest podsumowaniem udziału miasta w projekcie SALUTE4CE. Ideą projektu jest miejska zielona akupunktura. Polega na tworzeniu w miastach niewielkich zielonych miejsc, przyjaznych dla przyrody i wyłączonych z ruchu samochodowego – tłumaczą chorzowscy urzędnicy.

Równocześnie, w sąsiedztwie ul. Bankowej, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, odbywać się będzie Festiwal WegeEko.

Czytaj także:

Festiwal WegeEko w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zielona akupunktura w Chorzowie

"Zielone ukłucia" w Chorzowie

Gry planszowe

Planszówki w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Wege

Festiwal WegeEko w Chorzowie. Gdzie i kiedy?

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Kawa

Chorzów: Festiwal Kawy i Słodyczy. 15 i 16 maja...

Chorzów ZUS

Nowy zabytek w Chorzowie. To gmach ZUS przy ul. Dąbrowskiego

Wypadek1

Groźny wypadek w Chorzowie. Starsza kobieta...