Festiwal WegeEko w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie

Falafele, hummusy czy wege burgery, a do tego m.in. ekologiczne warsztaty. W najbliższy weekend, 18 i 19 września 2021 r., w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie odbędzie się Festiwal WegeEko.

Wege

Obiad bez mięsa może być nie tylko pożywny, ale i bardzo smaczny – będzie się można o tym przekonać podczas chorzowskiego Festiwalu WegeEko, który odbędzie się 18 i 19 września w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7. Jak zapewniają jego organizatorzy na gości czekać będą m.in. falafele, hummusy i wege burgery, wegetariańskie odsłony domowych dań, zupy i desery.

Nie zabraknie również niedostępnych w sklepach przypraw, przetworów czy słodyczy. Na miejscu będzie można kupić także produkty ekologiczne, takie jak: kosmetyki cruelty free, biżuteria, torby, akcesoria do domu oraz ubrania.

– Po pierogach świata i smakach Azji chcemy zaproponować mieszkańcom możliwość skosztowania potraw bezmięsnych i przekonać nieprzekonanych o tym, że kuchnia wegetariańska jest nie tylko apetyczna, ale i zdrowa – przekonuje Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Warsztaty na Festiwalu WegeEko

Festiwal WegeEko w Chorzowie to nie tylko wegetariańskie dania i ekologiczne produkty, ale także bezpłatne warsztaty (obowiązują zapisy):

  • Domki dla pszczół (sobota, 18 września, godz. 13.00) – dla dzieci

Uczestnicy tych warsztatów edukacyjnych stworzą drewniane domki/hotele dla owadów. Warsztat poprzedzony będzie krótkim wprowadzeniem i dyskusją z uczestnikami na temat pszczół i pożytecznych owadów.

  • Ekokosmetyki (sobota, 18 września, godz. 15.00)

W czasie tych warsztatów uczestnicy dowiedzą się między innymi tego, jakie składniki są używane do tworzenia naturalnych kosmetyków jak stworzyć własny krem, maseczkę, tonik czy balsam oraz w jaki sposób prawidłowo używać naturalnych kosmetyków i jak je przechowywać.

  • Ekosystem w szkle (niedziela, 19 września, godz. 13.00) – dla dzieci

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki własnoręcznego tworzenia ekosystemu zamkniętego w szklanym naczyniu. Dowiedzą się jakie są zasady dobierania roślin i podłoża, w jaki sposób należy dbać o nie dbać, jakich narzędzi używać. Efektem będzie własnoręcznie stworzony las w słoiku.

  • Świece sojowe (niedziela, 19 września, godz. 15.00)

Jak stworzyć własną świecę i uniknąć błędów przy jej tworzeniu? Jak prawidłowo palić i gasić świece sojową? Jakich olejków używać? To tylko kilka zagadnień, które będzie można poznać podczas warsztatów. W trakcie ich trwania każdy uczestnik stworzy własne świece i podgrzewacze do kominka.

Otwarcie odnowionej ulicy Bankowej w Chorzowie

Równolegle do Festiwalu WegeEko, tuż obok Centrum Integracji Międzypokoleniowej, odbędzie się oficjalne otwarcie odnowionej ulicy Bankowej.

- Modernizacja zrealizowana została w myśl idei tzw. miejskiej zielonej akupunktury – polega ona na wykorzystaniu niewielkich powierzchni na terenie miasta dla realizacji nasadzeń zieleni – informuje chorzowski CIM.

Na ul. Bankowej w sobotę, 18 września, stanie industrialny plac zabaw i organizowane tam będą zabawy dla najmłodszych.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon