Ukradli kartę i szaleli w chorzowskich sklepach. To matka z synem

Policjanci z Chorzowa zatrzymali dwie osoby, które są podejrzane o szereg nieautoryzowanych płatności skradzioną kartą bankomatową. Ten przestępczy duet to matka i syn. Mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Ukradli kartę i szaleli w sklepach To matka z synem

Mundurowi z komisariatu w Chorzowie Batorym w kwietniu tego roku zostali powiadomieni o kradzieży karty bankomatowej i wykorzystaniu jej do zakupów w różnych sklepach na terenie Chorzowa. Policjanci ustalili, że skradzioną kartą posługiwały się dwie osoby.

- Kryminalni w trakcie prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych ustalili wizerunki tych osób, a następnie wytypowali podejrzanych. Jak się szybko okazało, sprawcą tego przestępstwa był 30-letni mężczyzna oraz jego 55-letnia matka – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Matka i syn usłyszeli 12 zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Zatrzymani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Za to przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia. Kryminalni sprawdzają czy ten przestępczy duet nie ma związku z innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie miasta.

Policjanci z Chorzowa odnaleźli zaginione dziecko To była błyskawiczna akcja

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa odnaleźli zaginione dziecko. To była błyskawiczna akcja

Autor: Redakcja

16/06/2023

Dwunastolatka potrącona na przejściu dla pieszych w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dwunastolatka potrącona na przejściu dla pieszych w Chorzowie

Autor: Redakcja

01/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon