Ukradła samochód i szybko wpadła. To dopiero początek problemów

Policjanci z Chorzowa zatrzymali młodą kobietę, która kilka godzin wcześniej ukradła samochód sprzed jednego z chorzowskich hoteli. Dwudziestoczterolatka miała na sumieniu o wiele więcej. Usłyszała już zarzuty i została objęta policyjnym dozorem.

Chorzów Ukradła samochód i szybko wpadła

Do zdarzenia doszło z poniedziałku na wtorek (27 na 29 marca 2023 r.). Młoda kobieta w jednym z hoteli w Chorzowie ukradła dokumenty, gotówkę oraz kluczyki do osobowego Opla. Odjechała skradzionym samochodem, powodując straty na 87 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy. Połączyli sprawę z podobną, do której doszło w styczniu i szybko wytypowali podejrzewaną.

- Podczas poszukiwań na jednej ze świętochłowickich ulic zauważyli poszukiwany pojazd. W tablicach rejestracyjnych w prymitywny sposób wykonano przeróbkę. Zamiast znajdującej się oryginalnie litery S, widniała cyfra 8. Mundurowi zablokowali samochód, uniemożliwiając kobiecie ucieczkę – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Kradzież, zakaz prowadzenia i narkotyki

Dwudziestoczteroletnia mieszkanka Świętochłowic została zatrzymana. Policjanci ustalili, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Znaleziono przy niej także 10 niewielkich pakunków z marihuaną i amfetaminą.

Jej zachowanie podczas zatrzymania wzbudziło podejrzenia policjantów, więc zrobiono jej badanie. Jego wynik wykazał obecność amfetaminy i benzodiazepin. Kobieta została objęta policyjnym dozorem, grozi jej do 10 lat więzienia.

Chorzów Przypadkowe wpadki z narkotykami

Może Cię zainteresować:

Przypadkowe wpadki z narkotykami. Policyjne interwencje z „drugim dnem”

Autor: Maciej Poloczek

02/04/2023

Zatrzymany chorzow smiertelne pobicie kobiety

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna w Chorzowie pobił na śmierć kobietę w czasie alkoholowej libacji. Grozi mu dożywocie

Autor: Katarzyna Pachelska

30/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon