Przypadkowe wpadki z narkotykami. Policyjne interwencje z „drugim dnem”

Czasami człowiek ma pecha. No, ale jeżeli ktoś posiada przy sobie zabronione substancje, to nie powinien kusić losu. Cztery osoby z Chorzowa o tym nie pomyślały. Wpadły z narkotykami przez przypadek, bo policjanci podejmowali interwencje z zupełnie innego powodu.

Chorzów Przypadkowe wpadki z narkotykami

W miniony weekend (25-26 marca 2023 r.) policjanci z komisariatu w Chorzowie Batorym podejmowali wiele różnych interwencji. Część z nich miała „drugie dno” i przy okazji kilka osób wpadło z narkotykami.

Impreza była za głośna. Były też narkotyki

Pierwsza z interwencji dotyczyła głośnej muzyki i zagłuszania ciszy nocnej w jednej z kamienic. Mundurowi zapukali do drzwi, a podczas legitymowania dwóch mężczyzn, w wieku 22 i 24 lata, poczuli zapach marihuany. Postanowili więc przeszukać mieszkanie.

- Stróże prawa znaleźli prawie 10 gramów marihuany oraz 22 gramy niezidentyfikowanej sypkiej substancji, którą mogły być „dopalacze”. Mężczyźni musieli zakończyć imprezę, zostali przewiezieni do komisariatu. Za zakłócenie ciszy nocnej zostali ukarani mandatem. Natomiast za posiadanie narkotyków odpowiedzą przed sądem – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Spowodował kolizję. Wpadł z narkotykami

Kolejna sytuacja dotyczyła zdarzenia drogowego. Patrol dzielnicowych z chorzowskiej „jedynki” zabezpieczał miejsce kolizji do czasu przyjazdu drogówki. Jej sprawca, mężczyzna w wieku 35 lat, 35-letni zachowywał się bardzo nerwowo.

Był pobudzony i intensywnie gestykulował rękami. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy, a przeprowadzone badanie śliny wykazało obecność amfetaminy. Mężczyzna miał też przy sobie marihuanę.

- Odpowie przed sądem za posiadanie substancji narkotycznych, kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień i pod wpływem środka odurzającego, oraz spowodowanie kolizji – wyliczają policjanci.

Piwo w miejscu zabronionym i narkotyki w kieszeni

Ostatni z mężczyzn wpadł, bo pił piwo w miejscu zabronionym i zauważyli go policjanci podczas obchodu dzielnicy. W trakcie legitymowania czterdziestolatek chciał jak najszybciej odebrać dokument i zakończyć czynności.

Mundurowym wydało się to podejrzane, więc postanowili przeszukać mężczyznę. Znaleźli przy nim dwa foliowe opakowania z marihuaną i amfetaminą. Czterdziestolatek został zatrzymany i odpowie przed sądem.

Zatrzymany chorzow smiertelne pobicie kobiety

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna w Chorzowie pobił na śmierć kobietę w czasie alkoholowej libacji. Grozi mu dożywocie

Autor: Katarzyna Pachelska

30/03/2023

Wybuch gazu i pożar w Chorzowie Starym

Może Cię zainteresować:

Wybuch gazu i pożar w Chorzowie Starym. Wśród poszkodowanych jest dziecko

Autor: Redakcja

30/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon