Tylko jeden punkt. Mecz na szczycie zakończony remisem

Podział punktów w meczu na szczycie eWinner 2. ligi. Trzeci w tabeli Ruch Chorzów zremisował na wyjeździe z drugą Chojniczanką Chojnice 1:1.

Ruch Chorzów/Tomasz Stefanik
Chojniczanka Ruch

W poniedziałek, 21 marca 2022 r., Niebiescy pojechali do Chojnic po zwycięstwo. Od początku atakowali, ale nieskutecznie. Pierwszą bramkę w meczu na szczycie zdobyli gospodarze. W 70. minucie celnie strzelił Artur Pląskowski. Dziesięć minut później rzut karny dla Ruchu wykorzystał na raty Michał Mokrzycki i ustalił wynik na 1:1.

Jarosław Skrobacz: Z remisu cieszą się najbardziej drużyny, które nas gonią

– Z remisu cieszą się najbardziej drużyny, które nas gonią. Ciężko było w tym spotkaniu o stworzenie sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mieliśmy plan, wierzyliśmy, że to spotkanie otworzy się w końcówce i zaczniemy stwarzać sytuacje. Niestety straciliśmy bramkę i w końcowym rozrachunku trzeba się cieszyć z remisu. Jeszcze sporo kolejek przed nami, trzeba grać dalej – na konferencji po meczu mówił Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

Po 24. kolejce eWinner 2. ligi na szycie tabeli niewiele się zmieniło. Na prowadzeniu umocniła się Stal Rzeszów, która ma obecnie 58 punktów. Kolejna, z 48 punktami, jest Chojniczanka Chojnice, a Ruch Chorzów ma do niej nadal 4 punkty straty. Awans do 1. ligi zapewniony mają dwa pierwsze zespoły. Drużyny z miejsc 3 – 6 zagrają baraże i awansuje tylko jedna z nich.

Chojniczanka Chojnice – Ruch Chorzów 1:1

• 1:0 Artur Pląskowski, 70 min.
  • 1:1 Michał Mokrzycki, 80 min.

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Byrtek, Kasperowicz – Niepsuj (87 Olszewski), Czajkowski, Karbowy (69 Wolsztyński), Mikołajczyk – van Huffel (87 Ściślak) – Pląskowski (87 Klichowicz), Mikołajczak (57 Skrzypczak); trener: Tomasz Kafarski. Rezerwowi: Lewandowski, Grobelny, Bartosiak, Cegiełka.

Ruch Chorzów: Bielecki – Nawrocki (81 Kasolik), Sikora, Szywacz – Żuk (78 Szkatuła), Mokrzycki, Marković (46 Wyroba), Wójtowicz – Foszmańczyk (77 Żagiel), Janoszka – Szczepan (63 Stępień); trener: Jarosław Skrobacz. Rezerwowi: Osobiński, Kulejewski, Malec, Chiliński.

Ruch Chorzów Rusłan Zubkov

Może Cię zainteresować:

Ukraiński obrońca w Ruchu Chorzów. Wojna przerwała jego karierę w ojczystym kraju.

Autor: Maciej Poloczek