Ukraiński obrońca w Ruchu Chorzów. Wojna przerwała jego karierę w ojczystym kraju.

Na Cichej pojawił się nowy środkowy obrońca. To 30-letni Ukrainiec Rusłan Zubkov, który związał się z Ruchem Chorzów do końca sezonu. Wojna przerwała jego karierę w ojczystym kraju.

Rusłan Zubkov pochodzi z Odessy, gdzie w Czornomorcu stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Później grał w kilku ukraińskich klubach, m.in.: FK Odessa, Illicziweć Mariupol, Zirka czy FK Lwów. Występował także na Białorusi i w Azerbejdżanie. W lutym tego roku związał się umową z klubem Ahrobiznesem Wołoczyska, występującym na drugim poziomie rozgrywkowym na Ukrainie, ale nie zdążył zagrać w nowych barwach.

- W momencie rosyjskiej agresji na jego ojczyznę przebywał z nową drużyną na zgrupowaniu w Turcji, skąd przyjechał do Polski, a jego kontrakt z klubem został rozwiązany – informuje Ruch Chorzów na swojej klubowej stronie.

Ukraiński obrońca związał się z Niebieskim umową obowiązującą do końca sezonu z opcją przedłużenia. Jak wyliczają na Cichej Rusłan Zubkov ma na kocie 25 występów w ukraińskiej ekstraklasie i blisko 90 na drugim poziomie rozgrywkowym. Pochodzi ze sportowej rodziny - jego ojciec Władysław i dziadek Wiktor także byli piłkarzami.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon