Transport darów z Chorzowa dotarł do ukraińskiego Tarnopola

Pierwszy transport darów zorganizowany przez miasto dotarł z Chorzowa do ukraińskiego Tarnopola – poinformował chorzowski Urząd Miasta.

Zbiórka darów dla Tarnopola, zorganizowana przez miasto, trwała od 26 lutego do 4 marca. Mieszkańcy Chorzowa masowo odpowiedzieli na apel o pomoc i do Centrum Integracji Międzypokoleniowej trafiło kilkadziesiąt ton darów.

W zbiórce pomagały setki osób, włączyły się w nią także firmy działające na terenie miasta. Wszystkie dary zebrane w CIM są składowane w magazynie firmy ArchiDoc w Prologis Park Chorzów na Niedźwiedzińcu, skąd w sobotę, 5 marca, pierwszy transport wyjechał na Ukrainę i dzień później był w Tarnopolu.

- Kolejne transporty wyjadą na dniach! Dziękujemy darczyńcom i osobom, bez których nie udało by się zorganizować transportu – podał Urząd Miasta Chorzów.

Wcześniej trzy mniejsze transporty darów do Tarnopola wysłało chorzowskiego Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka "Wyspa".

AKTUALIZACJA:

Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, poinformował w mediach społecznościowych, że w drodze do Ukrainy są kolejne dwa TIRy darów z Chorzowa.

Czytaj także:

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon