Tragedia nad wodą. Chorzowianin utonął w zalewie Nakło-Chechło

W niedzielę, 10 września 2023 r., doszło do tragicznego zdarzenia nad zalewem Nakło-Chechło w Świerklańcu. W zbiorniku utonął mieszkaniec Chorzowa. Okoliczności śmierci wyjaśniają policjanci z Radzionkowa pod nadzorem prokuratora rejonowego w Tarnowskich Górach.

fot. KPP w Tarnowskich Górach
Chorzowianin utonął w zalewie Nakło Chechło

Do tragicznego zdarzenia doszło przed godz. 14.00. Dyżurny policji z Radzionkowa odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się w wodzie i nie reaguje na nawoływania. Zgłaszający ruszył na pomoc i wyciągnął mężczyznę na brzeg. Rozpoczęła się akcja ratunkowa, którą przejęli ratownicy medyczni. Lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Mimo starań ratowników i lekarzy nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyźnie. Lekarz stwierdził zgon 52-letniego mieszkańca Chorzowa – informują policjanci.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali śledczy, którzy będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia. Przeprowadzona zostanie także sekcja zwłok. Policjanci apelują o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą.

Diler z Chorzowa wpadł w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Diler z Chorzowa wpadł w Świętochłowicach. Twierdził, że z narkotykami nie ma nic wspólnego

Autor: Redakcja

08/09/2023

Agresywna kobieta chorzow

Może Cię zainteresować:

Młoda kobieta zdemolowała poczekalnię komendy policji w Chorzowie. A to był dopiero początek. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

24/08/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon