Szymon Michałek powołał pierwszego zastępcę prezydenta Chorzowa

Elżbieta Popielska została powołana na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta Chorzowa. - Jest specjalistką od ściągania funduszy unijnych – mówi Szymon Michałek. Drugim zastępcą prezydenta ma zostać któryś z chorzowskich urzędników. A co z pozostałymi współpracownikami?

fot. Maciej Poloczek
Szymom michalek

Szymon Michałek w dniu swojego zaprzysiężenia na prezydenta Chorzowa zapowiedział, że jego zastępczynią zostanie Elżbieta Popielska. Oficjalnie została powołana na to stanowisko dzień później, 7 maja 2024 r.

- Jest specjalistką od ściągania funduszy unijnych. Ma samorządowe doświadczenie z gminy Rudziniec, gdzie była zastępcą wójta – mówi o swojej zastępczyni Szymon Michałek.

Elżbieta Popielska studiowała na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie WSB Merito i Uniwersytecie Śląskim. W serwisie LinkedIn pisze o sobie: Project Manager,Trener, Green Belt, Coach - Wojowniczka o środki unijne, które zmieniają funkcjonowanie różnych organizacji ich uczestników oraz użytkowników. Plan na przyszłość - pracować dla Richrada Bransona.

Drugim zastępcą prezydenta Chorzowa zostanie jeden z chorzowskim urzędników

Na nazwisko drugiego zastępcy (bądź zastępczyni) prezydenta Chorzowa trzeba będzie trochę poczekać. Szymon Michałek zapowiedział, że zostanie on wyłoniony spośród pracowników chorzowskiego Urzędu Miasta.

- Każdy urzędnik może złożyć CV, jeżeli ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Ważna będzie oczywiście wizja tej osoby, chęć współpracy i także kwestie osobowościowe – mówi prezydent Michałek.

Na swoich stanowiskach, przynajmniej na razie, pozostaną skarbnik miasta – Małgorzata Kern oraz sekretarz miasta – Krzysztof Karaś. - Przejęcie władzy musi być płynne. To są osoby, które też brały udział m.in. w tworzeniu budżetu na ten rok, więc chciałbym, żeby ściśle ze mną współpracowały. Co przyniesie przyszłość tego dziś nie jestem w stanie powiedzieć, natomiast na pewno będę się chciał otaczać ludźmi, którzy chcą ze mną współpracować na rozsądnych zasadach. Z osobami, które nie będą mnie atakowały, nie będą próbowały podstawiać mi nogi. Wiadomo, że jestem nową postacią na rynku samorządowym i może być taka pokusa, żeby wykoleić Szymona Michałka. Jeżeli będę widział, że ktoś w taki sposób postępuje, to na pewno nie będzie „zmiłuj” i będę wymieniał te osoby. Jeżeli będzie chęć współpracy, profesjonalizm, to nie widzę potrzeby, żeby robić jakieś nagłe ruchy – podkreśla Szymon Michałek.

Zaprzysiężenie prezydenta Chorzowa i ślubowanie radnych miasta

Może Cię zainteresować:

Szymon Michałek zaprzysiężony na prezydenta Chorzowa. Z kim będzie współpracował?

Autor: Maciej Poloczek

06/05/2024

Chorzow nowa rada miasta

Może Cię zainteresować:

Kto został radnym w Chorzowie? Znane są już wszystkie nazwiska

Autor: Maciej Poloczek

08/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon