Szymon Michałek, kandydat na prezydenta Chorzowa, z poparciem Polski 2050 i Ślonzoków Razem

Szymon Michałek, społecznik związany ze środowiskiem kibiców Ruchu Chorzów, już ponad pół roku temu ogłosił, że zamierza kandydować na prezydenta Chorzowa. Teraz swoje poparcie dla niego ogłosiły Polska 2050 i Ślonzoki Razem.

Szymon Michałek z poparcie Polski 2050

Szymon Michałek kojarzony jest w Chorzowie przede wszystkim ze sprawą budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów i głośną krytyką działań Andrzeja Kotali, obecnego prezydenta miasta. Podczas spotkania z dziennikarzami zaznaczył jednak, że w Chorzowie problemów jest dużo więcej. Wspomniał m.in. o seniorach, o tym, że chciałby, aby miasto odmłodniało i o poważnym traktowaniu inwestorów.

- Starałem się od dawna działać na rzecz Chorzowa, na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. Ta praca zaowocowała tym, że doszliśmy do wniosku, że w Chorzowie potrzebny jest nowy impuls, że nasze starania oddolne są niewystarczające, że powinniśmy po prostu iść w samorząd – zaznaczył Szymon Michałek.

Szymon Michałek zamierza iść w samorząd z poparciem Polski 2050 oraz Ślonzoków Razem. We wtorek, 30 stycznia 2024 r., pojawił się na konferencji prasowej m.in. w towarzystwie Michała Gramatyki, wiceministra cyfryzacji, posła Polski 2050 oraz Leona Swaczyny, przewodniczącego partii Ślonzoki Razem.

- Szymon Michałek nie tylko łączy w sobie dwa najpiękniejsze imiona w polskiej polityce, ale również jest kandydatem, który słucha ludzi. Dla którego istotne jest to, co mówi się na dole. Dla którego istotne jest to, co mówią chorzowianie i chorzowianki. Stąd nasze poparcie, stąd nasza atencja co kandydatów, którzy szukają poparcia nie wśród partii politycznych, nie otaczając się wieloletnimi samorządowcami, tylko właśnie słuchając ludzi – mówił Michał Gramatyka z Polski 2050.

Na listach Szymona Michałka ludzie związani z Polską 2050, PiS, KO i RAŚ

Kandydat na prezydenta Chorzowa zaznaczył, że na listach z jego komitetu wyborczego do Rady Miasta wystartują osoby, które „reprezentują szeroki wachlarz poglądów politycznych i społecznych”. Wśród nich znaleźli się:

  • Wojciech Ahnert - radny miasta Chorzów, do niedawna w Prawie i Sprawiedliwości
  • Jolanta Keler - Polska 2050
  • Izabela Nowak - była chorzowska radna Ruchu Autonomii Śląska
  • Sylwia Gros-Browarska - w wyborach samorządowych w 2018 startowała z listy Koalicji Obywatelskiej
  • Sławomir Kordela – chorzowski społecznik

Poza Szymonem Michałkiem do tej pory zamiar startu w wyborach na prezydenta Chorzowa ogłosił jedynie Andrzej Kotala, który chce rządzić miastem czwartą kadencję.

Pierwszy rywal Andrzeja Kotali Start w wyborach na prezydenta Chorzowa ogłosił Szymon Michałek

Może Cię zainteresować:

Pierwszy rywal Andrzeja Kotali. Start w wyborach na prezydenta Chorzowa ogłosił Szymon Michałek

Autor: Maciej Poloczek

26/06/2023

Nowy stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co ze 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów? Władze miasta czekają na spotkanie z ministrem

Autor: Maciej Poloczek

25/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon