Szykuje się drogowy armagedon w Chorzowie. Rusza drugi etap przebudowy ul. Katowickiej

W poniedziałek, 16 stycznia 2023 r., rozpoczyna się drugi etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie – poinformował chorzowski magistrat. Oznacza to drogowy armagedon w centrum miasta.

Chorzów Katowicka

Inwestycja pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej DK79 na odcinku od estakady do ul. 3-go Maja w Chorzowie” zakłada m.in. rozbudowę skrzyżowania z ul. Krakusa (powstanie przedłużenie ul. Krakusa, która pozwoli na lepsze skomunikowanie pohutniczych terenów i lepszy dojazd do Muzeum Hutnictwa), budowę zintegrowanego przystanku przy pl. Powstańców Śląskich i przejścia podziemnego, a także przesunięcie torowiska tramwajowego.

Ul. Katowicka w Chorzowie zwężona do jednego pasa

W pierwszym etapie prac zamknięto fragment ul. Krakusa, ale drugi etap oznacza większe utrudnienia. Od poniedziałku, 16 stycznia 2023 r., zwężona zostanie ul. Katowicka, w rejonie skrzyżowania z ul. Krakusa.

- Ruch pojazdów zarówno w kierunku Katowic, jak i w kierunku Bytomia, będzie się odbywał po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku – informują w Urzędzie Miasta Chorzów.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest do 31 stycznia 2023 r. W dalszym ciągu zamknięty pozostanie fragment ul. Krakusa – od skrzyżowania z ul. Katowicką do wjazdu na basen.

Nie jeżdżą tramwaje i pociągi

Przejazd między Chorzowem a Bytomiem będzie więc prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Pasażerowie komunikacji miejskiej też nie będą mieli lekko. W związku z przebudową ul. Katowickiej od 8 stycznia 2023 r. na tej trasie nie kursują tramwaje.

Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą, a na liniach M3 i 830 zwiększono częstotliwość kursowania. Problem w tym, że autobusy staną w korkach razem z samochodami. To może pociąg? Nic z tego. Trwa przebudowa linii kolejowej nr 131, więc zamiast pociągów także jeżdżą autobusy.

Chorzów Katowicka

Może Cię zainteresować:

Uwaga pasażerowie! Nie pojadą tramwaje między Chorzowem a Bytomiem

Autor: Maciej Poloczek

04/01/2023

Chorzów ul Katowicka

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ul. Katowickiej w Chorzowie. Rusza I etap prac

Autor: Maciej Poloczek

29/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon