Szpital dziecięcy w Chorzowie będzie miał nowy budynek poradni specjalistycznych

To będzie jedna z największych inwestycji w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich. W środę, 25 stycznia 2025 r., zainaugurowano budowę nowego budynku poradni specjalistycznych przy szpitalu dziecięcym.

Szpitalna inwestycja rozpoczęła się od wmurowania kapsuły czasu z rysunkami małych pacjentów i przesłaniem do lokalnej społeczności. W nowym budynku, który przypominać będzie budowle z gry Minecraft znajdzie się m.in. 15 poradni i 36 gabinetów. Dodatkowo każda ze stref poradni będzie wydzielona odrębnym kolorem, tworząc tym samym 4 poczekalnie.

- Poradnia będzie połączona przejściem podziemnym ze szpitalem, dla komfortu naszych pracowników. Z wejściem i wyjściem dla pacjentów z zewnątrz. Dzisiaj mamy poradnię wewnątrzszpitalną, co stanowi pewien dyskomfort psychologiczny. Nowa poradnia będzie przede wszystkim większa. Mamy dzisiaj 600 m², będzie 1200 m². Mamy 16 gabinetów, będzie 36 gabinetów. Z dużym holem, poczekalnią, punktem gastronomicznym – zaznacza Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Nowy budynek poradni przy ul. Truchana ma być gotowy w czerwcu 2025 r.

Całkowity koszt inwestycji to 20 mln złotych, z czego połowa to dofinansowanie ze strony miasta, a połowa to środki własne szpitala. Nowy budynek poradni specjalistycznych przy ul. Truchana 7 ma być gotowy w czerwcu 2025 roku.

- Ta inwestycja przysłuży się nie tylko mieszkańcom Chorzowa, ale także całego regionu. W związku z tym, że powstanie poradnia, która będzie już w przyszłym roku oddana do użytku, będzie można zwolnić pomieszczenia, które dzisiaj zajmuje. Zostaną one przeznaczone pod funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla Dzieci, który poszerzy swoją działalność. Poprawi się komfort przyjmowania w nowej poradni, a także komfort obsługi szpitalnego oddziału ratunkowego – podkreśla prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Prezydent Kotala przypomniał, że Zespół Szpitali Miejskich to jeden z największych pracodawców w Chorzowie i zatrudnia 1500 pracowników.

Pierwsza terapia genowa w leczeniu SMA u dziecka w chorzowskim szpitalu

Może Cię zainteresować:

Pierwsza terapia genowa w leczeniu SMA u dziecka w chorzowskim szpitalu. Koszt to ok. 9 mln zł

Autor: Maciej Poloczek

13/09/2023

Chorzow onkologia dziecieca

Może Cię zainteresować:

Onkologia dziecięca zawieszona na kolejne cztery miesiące

Autor: Patryk Osadnik

05/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon