Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z chorzowskich szkół

Najzdolniejsi uczniowie chorzowskich szkół odebrali w środę, 3 listopada 2021 r., stypendia za wyniki w nauce w minionym roku szkolnym. Ile wynosi taka pomoc materialna?

Stypendium – jak czytamy w regulaminie jego udzielania – ma charakter pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym dla najzdolniejszych uczniów. Jest ono wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia, którego zdolności, kreatywność i zainteresowania wykraczają poza program szkoły.

Ile wynosi stypendium dla najzdolniejszych uczniów chorzowskich szkół?

Wysokość stypendium w danym roku jest uzależniona od środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie Chorzowa oraz od liczby złożonych wniosków. Przyznawane jest na okres 10 miesięcy - od września do czerwca. W tym roku stypendia otrzymało 11 uczniów, a wynosi ono 300 zł miesięcznie.

– Serdecznie gratuluję naszym najlepszym uczniom oraz życzę sukcesów w kolejnych latach. To bez wątpienia efekt ogromnej pracy i wsparcia rodziców – mówił prezydent Andrzej Kotala, który wręczył stypendia wraz z wiceprezydentem Wiesławem Ciężkowskim oraz Beatą Kabzą, dyrektorem wydziału edukacji Urzędu Miasta.

Stypendia za wyniki w nauce w tym roku otrzymali: Izabela Skorupa (SP nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi), Wiktoria Piłat (SP nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi), Maria Nowak (Sp nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi), Anna Glanowska (SP nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi), Maria Fragsztajn (SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi), Magdalena Smoleń (SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi), Zuzanna Dąbrowska (SP nr 21), Mateusz Krawczyk (SP nr 24), Bartosz Piotrowski (SP Stowarzyszenia Rodzin Katolickich), Bruno Mostowy (Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego), Tytus Jendroszczyk (Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego).

Jakie są kryteria przyznawania stypendium dla najzdolniejszych uczniów z Chorzowa?

Stypendium przyznawane jest za osiągnięcia i wyniki uzyskane w poprzednim roku szkolnym. W przypadków uczniów szkół podstawowych (klasy 4 - 8) konieczna jest średnia ocen z obowiązkowych zajęć nie niższa niż 5,3 oraz tytuł laureata, finalisty przedmiotowych olimpiad dla szkół ogólnokształcących i zawodowych, umieszczonych na liście Ministra Edukacji Narodowej oraz laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

W przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych średnia ocen z obowiązkowych przedmiotów nie może być niższa niż 5,0 i dodatkowo muszą mieć tytuł laureata, finalisty, uczestnika przedmiotowych olimpiad międzynarodowych; laureata, finalisty przedmiotowych olimpiad dla szkół ogólnokształcących i zawodowych, umieszczonych na liście Ministra Edukacji Narodowej oraz uczestnika etapu ogólnopolskiego przedmiotowych olimpiad dla szkół ogólnokształcących i zawodowych, umieszczonych na liście Ministra Edukacji Narodowej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Targowisko

Chorzów rezygnuje z opłaty targowej

Daj włos

Daj włos w Chorzowie

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Szkoła

Chorzowskie szkoły na mapie (nie)równości. Wyniki kontroli

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Chorzów sprzedane działki przy Kresach

Działki przy „Kresach” sprzedane deweloperowi