SLOT ART Festiwal w chorzowskim skansenie

Koncerty, warsztaty, panele dyskusyjne i pokazy – tak zapowiada się pierwszy SLOT ART Festiwal w chorzowskim skansenie. Imprezę zaplanowano na najbliższą sobotę, 8 października 2022 r.

fot. FB/Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Chorzów skansen

Celem SLOT ART Festiwalu – jak podkreślają jego organizatorzy - jest poszerzanie własnych horyzontów i pasji, oraz odkrywanie nowych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 8 października 2022 r. w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", czyli w popularnym skansenie.

- To, co odróżnia SLOT ART od innych, to współtworzenie wydarzenia przez twórców i uczestników - Słowo SLOT pochodzi od: Stowarzyszenia Lokalnych Ośrodków Twórczych, który od 30 lat organizuje kilkudniowy Art Festiwal w województwie dolnośląskim. Za ich zgodą, chcielibyśmy zorganizować namiastkę Festiwalu - jeden dzień dla lokalnych twórców z naszego regionu - mówi Agnieszka Matejuk, inicjatorka pierwszego SLOT-u w chorzowskim skansenie.

W festiwalu wezmą udział twórcy z różnych dziedzin artystycznych: muzyki, teatru, kuglarstwa, plastyki i rękodzieła oraz dziedzin samorozwoju: psychologii, przedsiębiorczości, świadomości ekologicznej. Podejmowane będą także tematy, które zaproponują uczestnicy SLOT-u.

Początek sezonu jesienno-zimowego w chorzowskim skansenie

- Rozpoczynamy sezon jesienno-zimowy w skansenie z nowymi atrakcjami, którymi chcemy pokazać, że ta pora roku w naszych przestrzeniach może być ciekawa i inspirująca. Wielokrotnie słyszeliśmy od zwiedzających pytania na temat warsztatów dla starszej młodzieży i nadarzyła się okazja, by w jednym miejscu zaproponować szeroką ofertę zajęć z różnych dziedzin - od rękodzieła, przez malarstwo, muzykę aż po rozwój osobisty – mówi Paulina Cius-Górska p.o. dyrektora Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. warsztaty muzyczne (pieśni tradycyjnych, beatboxu i bębniarstwa), plastyczne (robótki na paluszkach, śląskie komiksy, kropeczkowe) oraz zajęcia rozwojowe (improwizacje, "Zaopiekuj się sobą", warsztat antystresowy).

Na scenie skansenu wystąpią grupy ARTASHES - reggae dancehal afrobeats z ormiańskimi i bałkańskimi korzeniami, NEWAY - muzyka z emocji, Mateusz "Żarówa" Róg vs Mateusz "Chaotic" Nowak vs Marcin "Mat Lu" - beatbox, zaś o godzinie 16.00 "OPEN STAGE - pokaż się!" kiedy to scena będzie otwarta na wykonawców chętnych zaprezentować się SLOT-owej publiczności.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano także dodatkowe atrakcje - spacer z przewodnikiem po skansenie, zabawy śląskie i ludowe, Impro Basń czyli opowieści przy ognisku.

SLOT ART Festiwal w skansenie. Program:

Koncerty:

 • 14.00 – ARTASHES – reggae dancehall afrobeats z ormiańskimi i bałkańskimi korzeniami
 • 15.00 – NEWAY – muzyka z emocji
 • 15.45 – Mateusz „Żarówa” Róg VS. Mateusz „Chaotic” Nowak VS. Marcin „Ma Lu” Tatuś – beatbox
 • 16.00 – OPEN STAGE: pokaż się!

Warsztaty:

 • 11.00 – 12.45 – w stodole przy domu z Panewnik
  Pieśni tradycyjne, Robótki na paluszkach, Improwizacje
 • 13.00 – 14.45 – w chacie ze Strzemieszyc
  Beatbox, Śląskie komiksy, Zaopiekuj się sobą
 • 15.00 – 16.45 – w spichlerzu
  Bębniarskie, Kropeczkowe, Warsztat antystresowy

Atrakcje:

 • 11.00 – 16.00 - ognisko
 • 11.30 – 13.00 – spacer z przewodnikiem (zbiórka przy bramie głównej)
 • 13.00 – 14.30 – zabawy śląskie i ludowe (pod sceną)
 • 14.30 – 16.00 – impro baśń (przy ognisku)
Lemoniada

Może Cię zainteresować:

Lemoniada 2022. Piknik futurologiczny w Planetarium – Śląskim Parku Nauki

Autor: Maciej Poloczek

05/10/2022

Sielskie klimaty w skansenie

Może Cię zainteresować:

„Sielskie Klimaty” w chorzowskim skansenie

Autor: Maciej Poloczek

04/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon