„Sielskie Klimaty” w chorzowskim skansenie

W czwartek, 6 października 2022 r., w chorzowskim skansenie odbędzie się XVII Piknik Malarski "Sielskie Klimaty". Tematem tegorocznej edycji są inspiracje malarstwem Józefa Pankiewicza, patrona Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach.

fot. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Sielskie klimaty w skansenie

Piknik malarski „Sielskie Klimaty” ma rozwijać twórczo dzieci i młodzież. Inspiracji szukać będą w architekturze chorzowskiego skansenu oraz obiektach sztuki stosowanej. Temat tegorocznej edycji to "Inspiracje malarstwem Józefa Pankiewicza" – patrona Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach, które w tym roku obchodzi swoje 75-lecie.

- Jak mówią organizatorzy wydarzenia, jego obraz ,,Wóz z sianem" czy ,,Pejzaż z krzewami" to swoiste motto tegorocznej edycji – czytamy na stronie skansenu.

Piknik nie tylko dla uczniów szkół plastycznych

W pikniku malarskim mogą wziąć udział nie tylko uczniowie szkół plastycznych, ale także dzieci, młodzież czy dorośli, którzy tworzą w zaciszu domowym i chcą się sprawdzić pod okiem specjalistów.

- Ważne dla nas - i z pewnością także dla nagrodzonych artystów - jest to, że prace malarskie prezentujemy również podczas wystawy, która odbywa się w naszej galerii i może cieszyć oczy, oraz być inspiracją dla odwiedzających skansen – mówi Paulina Cius-Górska p.o. dyrektora Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Organizatorami pikniku wydarzenia są: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury oraz Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Paulina Cius Górska nowa dyrektor skansenu w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Chorzowski skansen ma nowego dyrektora

Autor: Maciej Poloczek

19/09/2022

Tomasz Chyła Quintet

Może Cię zainteresować:

Festiwal Jazz&Literatura w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich

Autor: Redakcja

03/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon